دانلود پاورپوینت آثار طبیعی و تاریخی استان قزوین

دانلود پاورپوینت آثار طبیعی و تاریخی استان قزوین
نوع فایل
ppt
حجم فایل
12mb
نویسنده
7,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت آثار طبیعی و تاریخی استان قزوین

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل باکیفیت ترین تحقیق پاورپوینت درس جغرافیای جهانگردی ایران موضوع : آثار طبیعی و تاریخی استان قزوین می باشد که با فرمت ppt در ۴۴ اسلاید قابل ویرایش بهمراه تصاویر تهیه و تدوین گردیده است.در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

مقدمه

استان قزوین یکی از ۳۱ استان ایران است و در بخش شمال غربی این کشور واقع شده‌ است.
این استان با دارا بودن تنها ۱ درصد از مساحت کشور نزدیک به ٨ درصد در اقتصاد و تولیدات ایران نقش دارد.مساحت این استان حدود ۱۵٬۸۲۰ کیلومتر مربع است و با استان‌های مازنداران .گیلان.همدان زنجان، مرکزی و البرز همسایه‌ است. این استان از استان‌های لرزه‌خیز ایران است.

این استان، بر پایه واپسین تقسیمات کشوری، دارای ۶ شهرستان، ۱۹ بخش، ۲۵ شهر، ۴۶ دهستان و ۱۵۴۷ روستا است.
شهرستان‌های قزوین، تاکستان، بوئین زهرا، آبیک، شهرستان البرز و شهرستان آوج شهرستانهای این استان هستند.

جمعیت استان قزوین بر پایه آمار سال۱۳٩۵ برابر۱/۳میلیون نفر است که از این شمار ۶۰۰،۰۰۰نفر ساکن شهر قزوین هستند.
این استان از استان‌های تاریخی ایران بوده و آثار باستانی زیادی را در خود جای داده‌ به طوری که ۱۱ درصد از آثار تاریخی ملی ثبت شده کشور در استان قزوین قرار دارد و از این نظر رتبه نخست را در ایران دارد. منطقه تاریخی رودبار الموت و رودبارشهرستان نیزدر این استان واقع شده است.
استان قزوین یکی از مناطق عمده تولید فندق، پسته، زغال‌اخته (درخت)، انگور و کشمش در ایران است.

عمارت چهل ستون قزوین

عمارت چهل ستون قزوین معروف به عمارت کلاه فرنگی بنایی است در شهر قزوین. این بنا که تنها کوشک باقی‌مانده از مجموعه کاخ‌های سلطنتی روزگار شاه طهماسب است، در مرکز شهر قزوین و در میدان آزادی (سبزه میدان) قرار دارد و در دوره صفویه و زمانی که قزوین پایتخت بود به کلاه فرنگی مشهور بود.

مطالعه بیشتر