دانلود پاورپوینت درس اقتصاد منابع طبیعی و محیط زیست

دانلود پاورپوینت درس اقتصاد منابع طبیعی و محیط زیست
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
6,000 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت درس اقتصاد منابع طبیعی و محیط زیست

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پاورپوینت ارائه ی درس : اقتصاد منابع طبیعی و محیط زیست با عنوان : بررسی اثرات متقابل رشد جمعیت و توزیع آب می باشد که با فرمت ppt در ۱۲ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فهرست پاورپوینت درس اقتصاد منابع طبیعی و محیط زیست:

چکیده

مقدمه

پیامدهای جمعیت بر محیط زیست در کشورهای توسعه یافته و کشورهای فقیر

منابع پایه ی محیط زیست

جمعیت و منابع آب

نتیجه

چکیده

جمعیت کره زمین بین ۱۹۶۰ تا ۲۰۱۸، از سه میلیارد نفر به بیش از هفت میلیارد نفر افزایش یافته است. در طی این دوره، بشر با سرعت بی سابقه ای تغییراتی را در محیط زیست جهانی رقم زده است. رابطه ی جمعیت و محیط زیست یک رابطه ی دوسویه است. از یک سو، افزایش جمعیت و پیشرفت های اقتصادی و صنعتی بر محیط زیست مثل آب تاثیر  می گذارد و از سوی دیگر، تغییرات زیست محیطی، خشکسالی و گرم شدن کره ی زمین و آب شدن یخچال ها و … بر پویایی جمعیت تاثیر می گذارد.

با توجه به مسائل زیست محیطی که در سالیان اخیر در اثر گرمای جهانی و افزایش گازهای گلخانه ای، افزایش آلودگی های هوا و آب، شکل حادتری به خود گرفته است، توجه به مسئله ی افزایش جمعیت و تاثیری که افزایش جمعیت می تواند بر محیط زیست داشته باشد، دغدغه ای مهمی برای جمعیت شناسان شده است. بحران های زیست محیطی، به ویژه بحران آب در سال های اخیر، این سوال را بوجود آورده است، که آیا کشور ایران با توجه به ظرفیت حمل زمین، توان تحمل این حجم جمعیت را دارد؟ به این منظور، در این مطالعه با استفاده از روش کتابخانه ای، به بررسی رابطه ی جمعیت بر محیط زیست پرداخته شده است.

مطالعه بیشتر