دانلود پاورپوینت درس جغرافیای جهانگردی ایران با موضوع جغرافیای یزد

دانلود پاورپوینت درس جغرافیای جهانگردی ایران با موضوع جغرافیای یزد
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
6,000 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت درس جغرافیای جهانگردی ایران با موضوع جغرافیای یزد

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل تحقیق پاورپوینت درس جغرافیای جهانگردی ایران موضوع : جغرافیای یزد می باشد که با فرمت ppt در ۲۷ اسلاید قابل ویرایش بهمراه تصاویر تهیه و تدوین گردیده است .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

پاورپوینت درس جغرافیای جهانگردی ایران موضوع : جغرافیای یزد

یزد

استان یزد یکی از استان های ایران است به مرکزیت ایران شهر یزد در سال ۱۳۸۴ یزد از استان اصفهان منتزع و به فرمانداری کل تبدیل شد. یزد مرکز ایران قرار دارد و از پیرامون با استان های اصفهان،خراسان جنوبی،کرمان و فارس همسایه است. مساحت این استان ۷۶/۴۶۹/۰۰۰ کیلومتر مربع و جمعیت آن ۱/۱۳۸/۵۳۳ نفر است.

آب و هوای یزد

اقلیم یزد:

یزد در کمربند خشک و نیمه خشک نیمکره ی شالی قرار دارد. شهرستان یزد در دره ای وسیع و خشک و محصور بین رشته کوه های شیر کوه و خرانق قرار گرفته است. بیش از ۸۴/۵% مساحت استان یزد بیابانی است و تنها چیزی کمتر از ۱۶% آن مناطق غیر بیابانی است.

فرهنگ ، زبان و گویش:

مردم یزد به زبان فارسی رایج با پاره ایویژگی های گویشی سخن میگویند و بسیاری از واژه ها و ترکیبات زیبای فارسی را در گویش خود حفظ کرده اند. معتقدین به آیین زرتشتی در میان خود هنوز به زبان نیاکانشان سخن میگویند و به ویژه مراسم مذهبی خود را با این زبان انجام میدهند.

آداب و رسوم

روضه خوانی: شهر یزد تقریبا در تمام ایام سال،شاهد برپایی مجالس روضه خوانی است بطوریکه کثرت این مجلس،یزد را به {حسینیه ی ایران}مشهور کرده است.

نخل برداری: نخل بعنوان نماد امام حسین شناخته میشود،چوب بستنی عظیمی به شکل برگ درخت است. نخل را با پارچه ی سیاه سرتاسر پا سیاه پوش می گردد و تزئینات خاصی بر دو طرف بدنه ی آن بسته میشود.

کتل بستن: کتل به اسب زین کرده ای که معمولا با شال ترمه یا ابریشمی به نحو خاصی آذین گفته میشود که آن را جلو دسته سینه زنی حرت میدهند.

مطالعه بیشتر