دانلود فایل ضوابط و دستور العمل های سازمان آتش نشانی در مورد ایمنی ساختمان ها

دانلود فایل ضوابط و دستور العمل های سازمان آتش نشانی در مورد ایمنی ساختمان ها
نوع فایل
ppt
حجم فایل
600kb
نویسنده
8,000 تومان

توضیحات فایل:

دانلود فایل ضوابط و دستور العمل های سازمان آتش نشانی در مورد ایمنی ساختمان ها ppt

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پاورپوینت ارائه ی درس مدیریت و تشکیلات کارگاهی با موضوع ضوابط و دستور العمل های سازمان آتش نشانی در مورد ایمنی ساختمان ها می باشد که با فرمت ppt در ۳۰ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

پاورپوینت ضوابط و دستور العمل های سازمان آتش نشانی در مورد ایمنی ساختمان ها:

مقدمه:

آتش سوزی حادثه ناگواری است که هر روزه بسیاری از ساختمانها اعم از مجتمع های مسکونی، اداری، کارخانجات و… را به کام خودمی کشد و گسترش آن همگام با گسترش صنعت و شهرسازی پیش می رود.

از سوی دیگر رشد جمعیت و مهاجرت به شهرها باعث گسترش شهر و روی آوردن افراد به ساختمانهای بلند و متراکم می گردد. یک حادثه آتش سوزی در چنین ساختمانهایی می تواند عواقب وخیم و خسارات جانی فراوانی را به همراه داشته باشد.

علاوه بر آن زندگی شهری به شیوه امروزی به خصوص در شهرهایی که اغلب بدون رعایت مقررات ایمنی گسترش یافته اند باعث بروز مشکلات، تغییرات و تحولات اساسی در الگوهای کار و زندگی انسانها گردیده است.

از اینرو به استناد تبصره ۱۴ ذیل ماده ۵۵ قانون شهرداریها و همچنین مبحث سوم از مقرارت ملی ساختمان (حفاظت ساختمانها در مقابل حریق) و با توجه به مسئولیت سازمان آتش نشانی در برنامه ریزی جهت ایمن سازی ساختمانها در برابر حریق، ضوابط ارائه شده در این دستور العمل با در نظر گرفتن موارد فوق شامل ساختمانها با شرایط ذیل می باشد:

۱- ساختمانهای با حداقل شش سقف.

۲- ساختمانهای با حداقل ده واحد در مجموع.

۳- ساختمانهای با تعداد واحد کمتر از ده واحد وزیر بنای حداقل ۲۰۰۰ مترمربع.

تعاریف:

۱- مجتمع مسکونی : هر فضای محصورکه شامل یک یا تعددای بلوک مسکونی باشد.

۲- فضای مانو عملیاتی : به فضاهایی اطلاق می گردد که امکان حرکت، چرخش و اجرای عملیات خودروهای سنگین آتش نشانی درآن میسر باشد.

۳- سیستم اعلام حریق عادی: هر نوع سیستم کشف و اعلام حریق که دارای زون بندی های مختلف بوده و جهت تعیین مکان دقیق حریق امکاناتی نداشته و تنها می توان از طریق چراغهای نشانگر (LED) از محل وقوع حریق مطلع گردید.

۴- سیستم اعلام حریق آدرس پذیر: هر نوع سیستم کشف و اعلام حریق که دارای زون بندی های مختلف بوده و جهت مشخص نمودن مکان دقیق هر یک از اجزاء سیستم و نیز مکان وقوع حریق دارای امکاناتی از قبیل آدرس دهی می باشد.

۵- ضد جرقه: هر نوع موتور یا وسیله الکتریکی که در هنگام قطع و وصل جریان برق دارای تجهیزاتی بعنوان خفه کن جرقه باشد.

مطالعه بیشتر