دانلود pdf مبانی مددکاری اجتماعی پیام نور رشته علوم اجتماعی

دانلود pdf مبانی مددکاری اجتماعی پیام نور رشته علوم اجتماعی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
53mb
نویسنده
دسته بندی
9,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود pdf مبانی مددکاری اجتماعی پیام نور رشته علوم اجتماعی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین فایل pdf مبانی مددکاری اجتماعی رشته علوم اجتماعی پیام نور می باشد که با فرمت پی دی اف تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

pdf مبانی مددکاری اجتماعی پیام نور رشته علوم اجتماعی

مددکاری اجتماعی به عنوان یک حرفه مرسوم و شناخته شده از حدود ۱۱۰ سال قبل در انگلستان و با اقدامات سازمان‌یافته گروهی از بانوان نیکوکار و خیِّر شکل گرفت.

این فایل در هفت فصل تدوین شده است.

فصل نخست این کتاب با عنوان کلیات (تعریف مفاهیم) به مفاهیم و مباحث کلی این رشته می‌پردازد.

در فصل دوم این کتاب سیر تاریخی مددکاری اجتماعی مطرح می‌شود. نقش و کارکرد مددکاری اجتماعی موضوعی است.

که در فصل سوم به آن پرداخته می‌شود.

و در فصل چهارم اهداف مددکاری اجتماعی عنوان می‌شود.

ارزش‌ها و اصول مددکاری اجتماعی و فرایند مددکاری اجتماعی موضوعاتی هستند که به ترتیب فصل پنجم و ششم این کتاب را شامل می‌شوند.

و در نهایت، در فصل آخر کاربرد مددکاری اجتماعی (مددکاری اجتماعی در عمل) مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

مددکاری سازمان‌نیافته حرفه‌ای، تاریخی به قدمت تاریخ بشر دارد واز زمانی که بشرخلق شد، با توجه به نیازهای اجتماعیش، ناچار به زندگی در جمع بوده است. این جمعی زیستن او را در جهت همکاری اجتماعی و مددکاری بی برنامه سوق می‌داد، و برای تأمین نیازهای خود و همچنین به منظور دفاع و حراست از خود مجبور به همکاری با دیگران بوده است. به‌طور کلی قسمت اعظم تاریخ مددکاری اجتماعی را باید در رابطه با تاریخ مذهب، تاریخ مسائل اقتصادی و تجارت جهانی و تاریخ سیاسی کشورها جستجو کرد: در قرون گذشته بر اثر احتیاجات و نیازمندی‌های مختلف بشری، رسوم و عقاید ویژه‌ای به‌وجود آمده بود که به منظور کمک به انسان‌های دچار مشکل استفاده می‌شده است. در بررسی‌های تاریخ تمدن باستان نظریات بودا، کنفسیوس، تنرو، ماسیوس وزرتشت قوانینی وجود دارد که مهربانی، همکاری، حمایت و… را توصیه کرده‌اند. خوی مهربان زرتشت در کمک به سالخوردگان، گرسنگان و… مشهور است.

مطالعه بیشتر