دانلود حل مسائل حساب دیفرانسیل و انتگرال سیلورمن فصل سوم

دانلود حل مسائل حساب دیفرانسیل و انتگرال سیلورمن فصل سوم
نوع فایل
pdf
حجم فایل
80mb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود حل مسائل حساب دیفرانسیل و انتگرال سیلورمن فصل سوم

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود حل مسائل حساب دیفرانسیل و انتگرال سیلورمن فصل سوم (فصل سوم :کاربردهای دیگر مشتق گیری ) در ۴۷ صفحه آماده دانلود گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

حل مسائل حساب دیفرانسیل و انتگرال سیلورمن

حساب دیفرانسیل و انتگرال سیلورمن، از بهترین منابع آموزشی جهت تدریس درس انتگرال در دانشگاه های می باشد.

در ریاضیات، حساب دیفرانسیل یکی از زیرمجموعه‌های حسابان است که به مطالعهٔ نرخ تغییرات کمیت‌ها می‌پردازد. این حساب یکی از دو بخش سنتی حسابان است که بخش دیگر آن، حساب انتگرال است.

هدف اصلی مطالعهٔ حساب دیفرانسیل، محاسبهٔ تغیرات یک تابع و کاربردهای آن است. مشتق تابع در یک نقطهٔ دلخواه، نرخ تغییرات تابع در آن نقطه را توصیف می‌کند. فرایند یافتن مشتق، مشتق‌گیری نامیده می‌شود. از نظر هندسی، مشتق در یک نقطه شیب خط مماس روی نمودار تابع با جهت مثبت محور طول ها در همان نقطه است؛ به شرطی که مشتق در آن نقطه موجود باشد. مشتق تابع حقیقی یک‌متغیره در هر نقطه، بهترین تقریب خطی برای تابع در آن نقطه است.

حل مسائل حساب دیفرانسیل و انتگرال سیلورمن

سالها قبل ترجمه کتابی از سیلورمن در زمینه حساب دیفرانسیل و انتگرال توسط دکتر عالم‌زاده منتشر گردید. این کتاب خاص رشته ریاضی بود و در بین ریاضیدانان وجهه خاصی یافت. چندی بعد ترجمه کتابی از سیلورمن و در همان زمینه که جنبه عام داشت و برای همه رشته‌ها مناسب بود ترجمه شد. در ادامه انتشار کتاب فوق بازتاب گسترده‌ای داشت تا جایی که هم اینک در بین کتابهای مشابه سرآمد همگی آنان است. لذا چاپ این کتاب، انتشار حل کامل مسائل آن را دربر داشت که دکتر عالم‌زاده آن را تقدیم ریاضیدانان فارسی‌زبان کرده است.

مطالعه بیشتر