دانلود پاورپوینت مهندسی تونل در ۱۱۶ اسلاید قابل ویرایش

دانلود پاورپوینت مهندسی تونل در ۱۱۶ اسلاید قابل ویرایش
نوع فایل
ppt
حجم فایل
7mb
نویسنده
9,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت مهندسی تونل در ۱۱۶ اسلاید قابل ویرایش

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل تحقیق پاورپوینت مهندسی تونل رشته ژئوتکنیک با موضوع تحلیل تنش‌ها در اطراف تونل می باشد که با فرمت ppt در ۱۱۶ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

پاورپوینت مهندسی تونل:

تنش های موجود در سنگ

تنش های طبیعی موجود در توده سنگ با حوادث زمین شناسی منطقه در طول زمان مرتبط می باشد. بطور کلی این تنش ها با وزن طبقات فوقانی و تاریخ زمین شناسی توده سنگ و فعالیت های تکتونیکی منطقه مرتبط است.

این میدان تنش طبیعی در اثر فعالیت های معدنی ( احداث تونل و یا هر گونه حفره زیرزمینی) بهم می خورند. به هم خوردن حالت تعادل این تنش هاباعث تغییر آرایش تنش ها در اطراف تونل می شود که نسبت به حالت اولیه تنش ها متفاوت هستند. این تنش های حاصله در اثر حفر تونل را تنش های القائی(Induced) می نامند.

در صورتیکه مجموع تنش های ایجاد شده ازمقاومت سنگ بیشتر شود، باعث تسلیم سنگ های اطراف کار معدنی و همچنین باعث ایجاد ناپایداری خواهد شد.

البته توجه به این نکته ضروری است که با توجه به کوچک بودن سطح مقطع حفاری شده، این تغییرات در تنش فقط تا حد معینی از محور تونل اثر می گذارد که این حد معین، شعاع تاثیر نامیده می شود. بنابراین در فاصله ای بیشتر از شعاع تاثیر، وضعیت تنش ها همچنان دست نخورده باقی می مانند.

عوامل موثر در آرایش تنش های القائی

شکل و ابعاد تونل

مرحله بندی حفر اجزای مختلف تونل (در صورت حفر مقطع تونل در چند مرحله)

شما می توانید این مجموعه را به روش های زیر دریافت نمایید.

۱- دریافت از طریق ایمیل

۲- دریافت از طریق دانلود

شما می توانید سفارش فایل را به روشهای زیر پرداخت نمایید.

۱- واریز به حساب یا کارت به کارت

۲- پرداخت آنلاین

مطالعه بیشتر