دانلود فایل pdf کارگاه نکته و تست کودکان استثنایی

دانلود فایل pdf کارگاه نکته و تست کودکان استثنایی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
2mb
نویسنده
دسته بندی
8,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود فایل pdf کارگاه نکته و تست کودکان استثنایی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل فایل pdf کارگاه نکته و تست کودکان استثنایی می باشد که در قالب پی دی اف در ۶۰ صفحه با کیفیت عالی تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فایل pdf کارگاه نکته و تست کودکان استثنایی:

مبحث تاریخچه، طبقه بندی عقب ماندگی ذهنی و سندرم ها
تعریف کودکان استثنایی
دانش آموزی استثنایی است که از نظر جسمی یا خصوصیات رفتاری و ذهنی با بیشتر دانش آموزان همکلاس خود تفاوت فاحشی دارد)تفاوت ها و انحرافات زیاد از متوسط جامعه( و آموزش ویژه برای تطبیق و سازش همه جانبه با محیط و پیشرفت تحصیلی او مناسب تر است، یعنی برای برآورده کردن نیازهای خاص آنها به آموزش ویژه نیاز باشد.

نکته: در تعریف آموزشی از کودکان و دانش آموزان استثنایی دو مفهوم اهمیت دارد:

۱- گوناگونی ویژگی ها و تفاوت ها و انحراف زیاد از متوسط جامعه.
۲- نیاز به آموزش ویژه برای رفتار سازگارانه و انطباقی.

واکنش والدین در مقابل تولد یک کودک استثنایی

نکته بسیار مهم آنکه اکثر والدینی که باید با یک کودک استثنایی و با معلولیتهای شدید کنار بیایند، با دو بحران عمده روبه رو میشوند:

مرگ سمبولیک فرزند و مشکل نگهداری فرزند.

وقتی پزشکان تشخیص میدهند که کودک معلولیت شدیدی دارد:

اولین بحران اکثر والدین ابتدا شوک بسیار شدیدی احساس میکنند، بعد به مکانیسم دفاعی انکار متوسل میشوند، احساس گناه و غم به آنها دست میدهد، خشمگین میشوند و سرانجام خود را با موقعیت تازه مطابقت میدهند. تعدادی از والدین نیز با افسردگی شدید واکنش
نشان میدهند. بحران دوم و متفاوت از بحران اول این است که بسیاری از والدین کودکان استثنایی، در نگهداری فرزند خود و رسیدگی به او مشکل دارند. همین سنگینی مسئولیت در مراقبت دایمی و روزمره است….

مطالعه بیشتر