دانلود خلاصه کتاب نظام سیاسی و دولت در اسلام داوود فیرحی

دانلود خلاصه کتاب نظام سیاسی و دولت در اسلام داوود فیرحی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
9,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود خلاصه کتاب نظام سیاسی و دولت در اسلام داوود فیرحی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین جزوه و خلاصه مفید کتاب نظام سیاسی و دولت در اسلام داوود فیرحی می باشد که با فرمت pdf تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.

دانلود خلاصه مفید کتاب نظام سیاسی و دولت در اسلام داوود فیرحی:

از منابع مهم و پر اهمیت کارشناسی ارشد و دکتری رشته های علوم سیاسی و روابط بین الملل هست که هر ساله به صورت مستقیم از آن در کنکور کارشناسی ارشد و دکتری سوال طرح می گردد. بدین منظور خلاصه ای مفید و مؤثر به صورت نکته به نکته به نحوی که همه فصول کتاب را پوشش می دهد، تدوین شده است. در این خلاصه سعی شده است تا تمام نکات مهم و ضروری در کم حجم ترین حد ممکن با بهترین کیفیت و کارآیی گردآوری شود تا داوطلبین و دانشجویان بتوانند به راحتی سوالات طرح شده از این درس را پاسخ دهند.

نگاهی مختصر بر کتاب:

این کتاب برای دانشجویان رشته علوم سیاسی و فقه سیاسی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به عنوان منبع اصلی درس «نظام سیاسی و دولت در اسلام» به ارزش ۳ واحد تدوین شده است.

دولت در جامعه اسلامی، همانند دیگر جوامع بشری، نه تنها بیانگر وجود مجموعه‌ای از نهادهاست، بلکه حاکی از وجود نگرشها و شیوه‌های خاصی از اعمال و رفتار است که منحصراً مدنیت اسلامی خوانده شده،‌ در واقع جزیی از تمدن اسلامی محسوب میشود. هدف اساسی نوشته حاضر، بررسی چهارچوب منطقی و نظام‌وار هر یک از نظریه‌های نظام سیاسی در اسلام از یک سو، و شیوه استناد این نظریه‌ها به ادله‌ای از قرآن و سنت، و نیز اجماع و عقل از سوی دیگر است…

مقدمه: درآمدی بر نظریه‌های نظام سیاسی در اسلام

پینوشتهای مقدمه

بخش اول:

چهارچوب نظری

فصل اول:

مفهوم نظام سیاسی و دولت؛ قلمرو مطالعه

فصل دوم:

سیمای عمومی نظام سیاسی و دولت در اسلام

فصل سوم:

تحولات نظریه‌های نظام سیاسی در اسلام

بخش دوم:

فصل چهارم:

مختصات عمومی خلافت اسلامی

فصل پنجم:

نظام سیاسی قدیم اهل سنّت

فصل ششم:

نظریه‌های خلافت جدید

بخش سوم:

فصل هفتم:

مختصات عمومی امامت شیعه

فصل هشتم:

شیعه و نظام سیاسی مشروطه

فصل نهم:

شیعه و نظام جمهوری اسلامی

مطالعه بیشتر