دانلود پاورپوینت درس اخلاق اسلامی

دانلود پاورپوینت درس اخلاق اسلامی
نوع فایل
ppt
حجم فایل
150kb
نویسنده
6,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت درس اخلاق اسلامی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین پاورپوینت درس اخلاق اسلامی با موضوع: رابطه شکرگزاری و افزون شدن نعمت می باشد که با فرمت ppt با قابلیت ویرایش در ۱۴ اسلاید تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فهرست پاورپوینت درس اخلاق اسلامی:

شکر نعمت نعمتت افزون کند

راه های تقویت شکرگزاری

راههای شکرگزاری به توصیه امام صادق

واژه و اصطلاح کفران نعمت

کفران نعمت در آیات

نکوهش کفران نعمت در روایات

عوامل کفران نعمت

عواقب کفران نعمت

راه درمان

شکر نعمت نعمتت افزون کند

– بدون شک خداوند در برابر نعمت هایی که به ما می بخشد، نیازی به شکر ما ندارد، و اگر به شکرگزاری دستور داده، برای باز افزایی آن نعمت هاست.

– مهم این است که ببینیم حقیقت شکر چیست تا روشن شود که رابطه آن با افزونی نعمت چیست و چگونه می تواند خود یک عامل تربیتی باشد.

– حقیقت شکر، تنها تشکر زبانی مانند گفتن “الحمدلله” و مانند آن نیست بلکه شکر دارای سه مرحله است:

– نخست آن که به دقت بیندیشیم که بخشنده ی نعمت کیست و به او توجه کنیم.

– دومین مرحله، شکر زبانی است.

– مرحله ی سوم که از همه مهم تر است، شکر عملی است، یعنی اینکه درست بیندیشیم که هر نعمتی برای چه هدفی به ما داده شده است و آن را در مورد خودش به کار گیریم که اگر چنین نکنیم، کفران نعمت کرده ایم.

– آری اگر نعمت چشم را در راه دیدن نشانه های الهی، نعمت گوش را در راه شنیدن آیات خدا، نعمت عقل را در راه شناخت آفریدگار هستی و به طور کلی هر نعمتی را در مسیر خود مصرف کردیم، خداوند را شکر کرده ایم، اما اگر همین نعمت ها وسیله ای برای طغیان و خودپرستی و غرور و غفلت و بیگانگی از خدا شد، مسلماً کفران نعمت کرده ایم، اگرچه همواره با زبان، خدا را شکر کنیم.

مطالعه بیشتر