دانلود فایل pdf آموزش گرافیک سیاه و سفید

دانلود فایل pdf آموزش گرافیک سیاه و سفید
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
70,000 تومان 5,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود فایل pdf آموزش گرافیک سیاه و سفید

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل فایل pdf جزوه اسلایدوار آموزش گرافیک سیاه و سفید می باشد که در قالب پی دی اف در ۲۳ صفحه تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فایل pdf آموزش گرافیک سیاه و سفید:

طراح گرافیک سیاه و سفید کیست؟

طراح گرافیک سیاه و سفید کسی است که با تکیه بر دانش مبانی هنرهای تجسمی از عهده کادربندی، به کارگیری عناصر بصری، ایجاد بافت و حجم مجازی برآمده و در اجرای آثار گرافیکی سیاه وسفید بتواند از تناسبات طلایی، تعادل و توازن، کنتراست و ریتم به خوبی استفاده نموده و اصول ترکیب بندی را رعایت نماید. بعلاوه بتواند علائم و نشانه های گرافیکی را طراحی نماید.

تصویر در عناصر بصری

تصویر به دو بخش اصلی عناصر بصری و روابط بین آنها تقسیم می شود:

الفبا: نقطه، خط، سطح، حجم، بافت، نور، رنگ، شکل

نیروها: تعادل، توازن، تقارن، تضاد، تناسب، ریتم، حرکت …

الفبای اول :نقطه

نقطه از دیدگاه ریاضی، عنصری است که هیچ گونه بعدی ندارد؛ ابتدا و انتهای خط قرار دارد و از تقاطع دو خط بوجود می آید. بدین لحاظ ذهنی است و غیرقابل رؤیت؛ اما از دیدگاه هنرهای تجسمی، نقطه ساده ترین واحد تقلیل ناپذیر ارتباطات بصری و مبدا
پیدایشفرم است.
نقطه نسبی است؛ شکل و اندازه آن، در موقعیت های مختلف تغییر می کند. ممکن است به هر شکل هندسی ظاهر بشود و یا اصلا شکل هندسی نداشته باشد.

نقطه مثبت و منفی
نقطه میتواند مثبت و یا منفی باشد. از طریق نقاط مثبت یا منفی یا تضاد تاریکی و روشنی جلوه های بصری زیبا ایجاد میشود.
نقطه مثبت= کادری سفید که نقطه سیاه رنگی در آن وجود دارد
نقطه منفی= کادری سیاه رنگ که نقطه سفید در آن وجود دارد.

مطالعه بیشتر