فایل اخلاق در کشاورزی و گیاهان تراریخته

فایل اخلاق در کشاورزی و گیاهان تراریخته
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
70,000 تومان 5,800 تومان

توضیحات فایل:

فایل اخلاق در کشاورزی و گیاهان تراریخته

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود فایل اخلاق در کشاورزی و گیاهان تراریخته می باشد که با فرمت pdf در ۶ صفحه تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

دانلود فایل اخلاق در کشاورزی و گیاهان تراریخته:

مقدمه

موجودات زنده تراریخته به موجودات زنده ای گفته می شود که دارای ترکیب مواد ژنتیکی جدید بوده و از طریق استفاده از فناوری زیستی جدید به دست می آیند. بنابراین در این فناوری امکان اصلاح گیاهان با انتقال ژن های مقاومت به آفات و بیماری ها، علف کشها، تنش های غیرزیستی و همچنین بهبود کیفیت غذایی فراهم شده است. محصولات تراریخته همچنین می توانند در تولید ترکیبات صنعتی و دارویی، افزایش تولید متابولیت های دارویی، پاکسازی محیط زیست از انواع آلاینده ها مورد استفاده قرار گیرند .

اخلاق زیستی به مطالعه روشمند جنبه های اخلاقی علوم زیستی و بهداشت و درمان اطلاق می شود.می توان گفت که از مسائل عمیق اخلاقی در حوزه اخلاق زیستی به گونه بی سابقه ای مورد توجه وجدان عمومی جامعه قرار گرفت این ۱۹۶۰ سال مسائل عمدتا محصول دست آوردهای جدید علوم زیستی در حوزه های مختلف بوده است. با توجه به مطالب فوق، اخلاق زیستی با دست آوردها و پیشرفت های بیوتکنولوژی پیوند مستقیم دارد…

دست آوردهای علم ژنتیک در حوزه های مختلف پیامدهای اخلاقی جدی را در پی داشته است. دخل و تصرف در طبیعت و پیامدهای گاه غیرقابل پیشبینی آن از یک سو و پاسخ کافی به نیاز روزافزون جوامع انسانی از سوی دیگر، فیلسوفان اخلاق را در حوزه های مختلف ژنتیک )گیاهی -حیوانی -انسانی با معضل اخلاقی روبرو ساخته است.

فهرست:

مقدمه

سطح کشت گیاهان تراریخته درجهان و ایران

مزایای گیاهان تراریخته

رفع گرسنگی انسان ها در کل جهان

مقاومت به آفات و بیماری ها

کنترل علف ها ی هرز

معایب محصولات تراریخته

آسیب به گونه های غیرهدف

نگرانی های اخلاقیمحصولات تراریخته

برچسب گذاری محصولات تراریخته 

نتیجه گیری

مطالعه بیشتر