دانلود تلخیص کتاب مبادی فقه و اصول صدری pdf و word

دانلود تلخیص کتاب مبادی فقه و اصول صدری pdf و word
نوع فایل
pdf
حجم فایل
350kb
نویسنده
دسته بندی
100,000 تومان 8,000 تومان

توضیحات فایل:

دانلود تلخیص کتاب مبادی فقه و اصول صدری pdf و word

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جزوه تلخیص کتاب مبادی فقه و اصول سیدمحمد صدری واحد درسی: کلیات فقه و مبانی حقوق اسلامی رشته تحصیلی: علوم قرآن و حدیث می باشد که با فرمت pdf و word در ۲۳ صفحه با قابلیت سرچ و جستجو تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

تلخیص کتاب مبادی فقه و اصول صدری pdf و word:

گفتار اول:

مبادی فقه و اصول (کلیات)

نکته ۱)

فقه در لغت به معنای فهمیدن و نیک فهمیدن و دریافتن کنه و عمق مطلب است. فقه علم به احکام شرعی فرعی یا به دست آوردن وظیفه عملی از راه ادله تفصیلی است. گویا این بخش افزوده یعنی «تحصیل وظایف عملی» در تعریف بدان جهت باشد که نه تنها فقیه همیشه علم به اکام شرعی پیدا نمی کند بلکه در موارد بسیاری حتی از دست یافتن به ظن معتبر نیز محروم می ماند و چون مجبور است در مقابل وظیفه و تکلیف شرعی موضع خود را مشخص کند با به کار بستن اصول عملیه مانند احتیاط، استصحاب، برائت یا تخییر، فقط وظیفه عملی مکلفین را مشخص می کند بدون آن که علم یا ظنی به «حکم شرعی واقعی» پیدا کرده باشد.

نکته ۲)

اصول فقه صناعتی است که به وسیله آن قواعدی کشف می شود که می تواند در راه استنباط احکام شرعی قرار گرفته یا وظایف عملی را مشخص کند.

نکته ۳)

هر علم دارای ۳ جزء است: موضوع، مبادی و مسائل

نکته ۴)

موضوع هر علم عبارت است از آنچه که علم درباره ویژگی ها و عوارض ذاتی آن بحث می کند و تمام بحث های علمی بدان بازمی گردد. روشن است که هریک از دستاوردهای این علوم به وسیله یک جمله یا یک عبارت بیان می شود…

مطالعه بیشتر