دانلود پاورپوینت رشته مهندسی بافت

دانلود پاورپوینت رشته مهندسی بافت
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
90,000 تومان 7,600 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت رشته مهندسی بافت

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پاورپوینت رشته مهندسی بافت : شیوه های نوین ترمیم ضایعات ارتوپدی با رویکرد سلول های بنیادی در مهندسی بافت استخوان می باشد که با فرمت ppt در ۱۴ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

پاورپوینت رشته مهندسی بافت :

مقدمه

اکثریت آسیب هاى استخوانى ایجاد شده در بدن به طور خود به خودى و با حداقل درمان بهبود میابند ولى برخى دیگر به دلایل متعدد از قبیل جوش خوردن نابجاى استخوان، از بین رفتن کامل استخوان در اثر تومور و عفونت محل ضایعه به طورخود به خودى التیام نمیابند. در چنین مواردى از روشهاى مختلفى از قبیل پیوند استخوان و یا ایمپلنت هاى فلزى جهت ترمیم کامل استخوان استفاده میشود. اما این روش ها به دلیل مشکلاتی با محدودیت استفاده رو به رو هستند.

مهندسی بافت استخوان

– در بین بافت هاى بدن، استخوان پتانسیل بالایى براى تولید مجدد دارد و از این رو یک نمونه مناسب براى مهندسى بافت به شمار میرود.

– روش های مهندسی بافت به دو گروه کلی تقسیم میشوند:

۱- داربست های بدون سلول

۲- داربست های با سلول

پارامترهای مهم در طراحی داربست ها

درجه موفقیت روش مهندسى بافت به طور زیادى به خواص داربست بستگى دارد. احتیاجات طراحى داربست شامل تخریب پذیرى، قابلیت هدایت رشد سلولها و خواص مکانیکى مطلوب میباشد.

مواد و روش ها

ویژگى هایى که در تمام داربست هاى ساخته شده به روش هاى مختلف وجود دارد به طور خلاصه شامل زیست سازگارى، زیست تخریب پذیرى،خواص مکانیکى مناسب براى قرارگیرى در محیط درون تنى (In vivo) و خواص مطلوب جهت هدایت و انتقال هرچه بهتر سلول ها میباشد. انتخاب روش مناسب شکل دهى داربست به شدت به ریز ساختار بافت طبیعى مورد نظر بستگى دارد و لازم است تا در طراحى و ساخت داربست مقیاس هاى مختلف اعم از ماکرومتر تا نانومتر در نظر گرفته شود.

مطالعه بیشتر