خلاصه کتاب فرآیند خط مشی گذاری عمومی دکتر کرم اله دانش فرد

خلاصه کتاب فرآیند خط مشی گذاری عمومی دکتر کرم اله دانش فرد
نوع فایل
ppt
حجم فایل
4mb
نویسنده
100,000 تومان 8,800 تومان

توضیحات فایل:

خلاصه کتاب فرآیند خط مشی گذاری عمومی دکترکرم اله دانش فرد

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پاورپوینت خلاصه کتاب فرآیند خط مشی گذاری عمومی دکتر کرم اله دانش فرد در قالب فایل ppt و در ۲۲۴ اسلاید قابل ویرایش تهیه شده و آماده دانلود شده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد که به مدت یک هفته در ایمیل شما فعال خواهد ماند. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.

خلاصه کتاب فرآیند خط مشی گذاری عمومی دکتر کرم اله دانش فرد

مقدمه:

در فصل اول کتاب با ارائه تعاریف مختلف از خط‌ مشی‌ عمومی و فرآیند خط‌ مشی‌گذاری، مفاهیم مرتبط با خط‌ مشی‌گذاری به عنوان یک رشته علمی – پژوهشی و یک حرفه تخصصی بررسی‌ شده است.

در فصل دوم و سوم، ضمن تعریف مسائل عمومی و چگونگی تشخیص آن‌ها از میان مسائل فرعی یا خصوصی موجود در جامعه، روش‌های پی بردن به مسائل عمومی، روش تحقیق و پژوهش در خط‌ مشی‌گذاری عمومی مورد بحث قرار گرفته و روش‌شناسی خط‌ مشی‌گذاری تحلیل شده است. در این فصول، همچنین رویکردهای تجزیه و تحلیل خط‌ مشی‌ به اجمال مورد شرح قرار گرفت.

فصل چهارم کتاب به معرفی مدل‌های عمومی خط‌ مشی‌گذاری اختصاص یافته‌ است. این فصل، چارچوب نظری مناسبی فراهم نموده‌ است که تحلیل مسائل خط‌مشی‌گذاری و نقش بازیگران مختلف را بهتر و دقیق‌تر می‌توان مورد بازشکافی قرار داد.

در قسمت دوم کتاب، به مراحل مختلف فرآیند خط‌ مشی‌گذاری یعنی دستور‌ کار، شکل‌گیری و اجرا پرداخته شده‌ است و با رویکردی تکاملی، مراحل ارزیابی و تغییر یا خاتمه خط‌ مشی‌ را مورد تحلیل قرار داده‌ است. رویکرد تکاملی، مراحل ارزیابی و تغییر یا خاتمه خط‌ مشی‌ را فعالیت کامل کننده خط‌ مشی‌ عمومی می‌داند و فرآیند خط‌ مشی‌گذاری را بدون آن‌ ها، ناقص می داند. تجلی طی کردن مرحله ارزیابی در مرحله بعد از آن یعنی اصلاح، تغییر و یا خاتمه خط‌ مشی‌ صورت می‌گیرد. بحث‌های مربوط به این مرحله در فصل نهم ارائه گردیده است.

در فصل آخرین کتاب، با توجه به تغییر نقش دولت و انتظارات و توقعات مردم و دگرگونی‌های عمیق و سریع در حوزه‌های مختلف علوم و فناوری، چالش‌های پیش روی فرایند خط‌ مشی‌گذاری عمومی و تحلیل واکنش دولت‌ها و خط‌ مشی‌ گذاران مورد شرح و تفصیل واقع شده است.

مطالعه بیشتر