دانلود جامع ترین فایل pdf آسیب شناسی روانی بر اساس DSM _ 5 

دانلود جامع ترین فایل pdf آسیب شناسی روانی بر اساس DSM _ 5 
نوع فایل
pdf
حجم فایل
164mb
نویسنده
350,000 تومان 29,000 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جامع ترین فایل pdf آسیب شناسی روانی بر اساس DSM _ 5 

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود جامع ترین فایل pdf آسیب شناسی روانی بر اساس DSM _ 5 دکتر گنجی جلد دوم می باشد که با فرمت پی دی اف بسیار مفید و ارزنده تهیه و تدوین گردیده است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد که به مدت یک هفته در ایمیل شما فعال خواهد ماند. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

دانلود جامع ترین فایل pdf آسیب شناسی روانی بر اساس DSM _ 5 

آسیب شناسی روانی یکی از مباحث مهم در روانشناسی است. توجه و یادگیری آن از پایه ای ترین موضوعات این رشته میباشد. کتب این مبحث دارای پیچیدگی خود هستند و یادگیری مطالب آن به دقت بالایی نیاز دارد. آسیب شناسی روانی بر اساس DSM-5 گنجی، پوشش‌دهی کاملی از درس آسیب روانی را ارائه کرده است و به روزترین نسخۀ ترجمه شده از کتاب DSM با تالیف دکتر گنجی است. به همین دلایل است که در دانشگاه به عنوان کتاب مرجع برای درس آسیب شناسی روانی معرفی می‌شود.

از نقاط قوت فایل آسیب شناسی روانی بر اساس DSM-5 گنجی، بیان کامل و جامع اختلالات روانی، توصیف، علت و درمان‌ اختلالات و همچنین استفاده از کادر برای توضیحات نکات درس آسیب روانی و DSM-5 و همچنین بیان تاریخچه‌ای برای برخی اصطلاحات DSM و اختلالات روانی را می‌توان نام برد….

در زندگی روزمره بارها شنیده ایم یا گفته ایم که فلانی دیوانه شده، عقلش را از دست داده، یا به سیم آخر زده است. کلماتی مثل دیوانگی، جنون، و بی عقلی را طوری به کار می بریم که انگار دقیقاٌ می دانیم چه معنای دارند. با این حال، معمولاٌ آنها را در موارد مختلف به کار می بریم، مثلاٌ، زمانی که:

  1. رفتار یک نفر از هنجار های مورد انتظار جامعه منحرف می شود؛
  2.  دلیل یا دلایل اعمال یک نفر را متوجه نمی شویم؛
  3. به نظر می رشد که رفتار فرد از منطق به دور است؛ یا
  4.  رفتار فرد ناسازگارانه یا مضر ( برای خودش یا دیگران ) به نظر می رسد.

مطالعۀ این گونه انحراف ها از عملکرد نرمال یا بهنجار آسیب شناسی روانی نامیده می شود…

فهرست فایل pdf آسیب شناسی روانی:

فصل ۱۰٫ اختلالات مصرف مواد واختلالات اعتیادی

فصل ۱۱٫ اختلالات خورد و خوراک

فصل ۱۲٫ اختلالات و انحرافات جنسی

فصل ۱۳٫ ختلالات شخصیت

فصل ۱۴٫ اختلالات سوماتیک سمپتوم

فصل ۱۵٫ اختلالات گسستگی

فصل ۱۶٫ اختلالات عصبی- شناختی

فصل ۱۷٫ اختلالات روانی کودکان

فصل ۱۸٫ اختلالات عصبی- رشدی

فصل ۱۹٫ اختلالات اخلال گرانه ، کنترل تکانه ، سلوک

فصل ۲۰٫ اختلالات خواب – بیداری

مطالعه بیشتر