پاورپوینت دیدگاه های مبتنی بر بازار و گروه های ذینفع متعدد

پاورپوینت دیدگاه های مبتنی بر بازار و گروه های ذینفع متعدد
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
30,000 تومان 17,000 تومان

کاربران گرامی ،محتوای این پست شامل دانلود باکیفیت ترین و جامع ترین پاورپوینت درس: نظریه های سازمان و مدیریت کارشناسی ارشد مدیریت ورزشی با موضوع : فصل ششم دیدگاه های مبتنی بر بازار و گروه های ذینفع متعدد می باشد که با فرمت ppt در ۲۷ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این این فایل ارزشمند و مفید را از وب سایت ما خریداری و دانلود نمایید.

پاورپوینت دیدگاه های مبتنی بر بازار و گروه های ذینفع متعدد:

محتوای اسلاید ۴

تفاوت دیدگاه سیستمی و ساختاری با دیدگاه مبتنی بر بازار و گروههای ذینفع 

در دیدگاه سیستمی و ساختاری :

بخردانه یعنی رابطه علت و معلول ؛سودجو و هدفگرا

مبتنی بر دیدگاه سازمانی است

سازمان را بعنوان یک نهاد در نظر میگیرد

در دیدگاه مبتنی بر بازار و گروههای ذینفع :

موجودیت سازمان برای تامین هدفهای مشترک و سودجویانه ذینفعان است

سازمان به مثابه موجود زنده نیست،بصورت طبیعی حق حیات ندارد.

سازمان طبق قانون بوجود می آید

ساختار تصنعی دارد

محتوای اسلاید ۲۴

۴ روش برای بستن قراردادهای فردی

قراردادها فروش : شرکت برای انجام کاری که در آینده صورت میگیرد هم اکنون قرارداد میبندد. این نوع قراردادها بسار خشک و فاقد انعطاف اند.

قرارداد مبتنی بر ادعاهای احتمالی : کارفرما تعهد میکند که در ازای کاری که کارگر در آینده انجام خواهد داد دستمزدی مشخص به او پرداخت خواهد کرد و انجام کار کارگر هم بستگی به شرایط و موقعیتهایی دارد که بای وی پیش خواهد آمد

قرارداد موقت و احتمالی : کارگران میتوانند در بازار کار موقت بصورت دائمی قراردادهایی ببندند ( تصمیمات تازه بگیرند و خود را با شرایط وفق دهند )

رابطه رئیس و مرئوسی :  کارفرما از اختیارات سازمانی خود استفاده میکند و بر کارگر اعمال قدرت میکند.در واقع نوع رفتار کارگر را کارفرما تعیین میکند. مبتنی بر اعمال اختیارات سازمانی

محتوای اسلاید ۲۶

نتیجه گیری

وجود نردبان ترقی در درون سازمان باعث میشود که کارکنان نگرشی مثبت به آموزش در حین خدمت پیدا کنند و سازمان را قادر میسازد که به رفتارهای مبتنی بر همکاری و تشریک مساعی ارج نهند.

رسیدگی به شکایات و استفاده از یک داور بی طرف به شرکت و کارکنان این امکان را میدهد که بدون وجود بسیاری از مقرارت بتوانند خود را با شرایط درحال تغییر وفق دهند.

مطالعه بیشتر