مقاله رشته حقوق با عنوان انواع عقود اسلامی

مقاله رشته حقوق با عنوان انواع عقود اسلامی
نوع فایل
word
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
4,000 تومان

توضیحات فایل

مقاله رشته حقوق با عنوان انواع عقود اسلامی

دانش پژوهان گرامی و دانشجویان ارجمند در این قسمت فایل مقاله رشته حقوق با عنوان انواع  عقود اسلامی در ۱۹ صفحه آماده دانلود شده است. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده مینمایید.در صورت تمایل می توانید این محصول را از فروشگاه خریداری و دانلود نمایید.

شرح مختصر مقاله رشته حقوق با عنوان انواع عقود اسلامی

مالیه اسلامی، مالیه ای تحت اصول قانون اسلامی ( شرع) است : که بوسیله اجماع حقوقدانان و مفسران از قانون اسلامی پیروی می شود .مالیه اسلامی در واقع نحوه تأمین مالی قراردادهای اسلامی است.

قسمت اصلی و مرکزی از مالیه اسلامی ممنوع بودن پرداخت و دریافت بهره (ربا) در قرآن است . از یک طرف بهره بوسیله اسلام شدیداً نهی می شود و از طرف دیگر بهره در سیستم بانکداری مدرن نقش اساسی دارد ، این باعث می شود که متفکران اسلامی هدایت شوند تا راهها و وسیله هایی توسعه بدهند که بانکداری تجاری بتواند بر مبنای نرخ بهره آزاد ساماندهی شود.

توسعه :

مؤسسات مالی اسلامی ، نسبتاً تازگی تأسیس شده اند . یکی از اولین بانکهای اسلامی در سال ۱۹۶۳ در مصر آغاز به کار کرد . اگر چه آغاز بانکداری اسلامی در مصر بود اما این توسعه بدون حمایت های مالی شدید سرمایه گذاران سعودی ممکن نبود

بانک توسعه اسلامی (IDB ) در سال ۱۹۷۵ تأسیس شد و یک حرکت آنی در حرکت بانکداری اسلامی بوجود آورد . این اولین بار در تاریخ مدرن مسلمانان بود که مؤسسات مالی بین المللی فعالیتهای خودشان را در چهار چوب شرع ساماندهی می کردند .

به دلیل ممنوع بودن نرخ بهره ، بانکها ی اسلامی نمی توانستند در آمد بهره ای

بدست آورند ، بنابر این بانکهای اسلامی به جای کار کردن بر اساس بهره برای

پوشش دادن هزینه های اداری شان حق الزحمه زحمتشان را دریافت می کردند

و این توانایی را هم داشتند .

از زمان تأسیس IDB  ، شماری از موسسات بانکداری اسلامی در سراسر جهان

تأسیس شدند و تعدادی از کشورها قدمهای اساسی برای ساماندهی سیستم

بانکداری خودشان در راستای خطوط اسلامی بر داشتند . اولین بانک تجاری

اسلامی خصوصی بانک اسلامی دبی بود که در سال ۱۹۷۵ تأسیس شد……………

مطالعه بیشتر