تحقیق در مورد سازمان بین المللی کار WORD

تحقیق در مورد سازمان بین المللی کار WORD
نوع فایل
word
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,900 تومان

توضیحات فایل:

تحقیق در مورد سازمان بین المللی کار WORD

دانش پژوهان گرامی و دانش جویان ارجمند در این قسمت فایل تحقیق در مورد سازمان بین المللی کار در قالب WORD و ۲۷ صفحه آماده دانلود شده و در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده مینمایید.در صورت تمایل می توانید این محصول را از فروشگاه خریداری و دانلود نمایید.

Related image

شرح مختصر:

سازمان بین المللی کار

سازمان بین‌المللی کار (آی ال او) سازمانی درون تشکیلات سازمان ملل متحد است که در زمینهٔ مسائل کارگری فعالیت می‌‌کند. دفتر مرکزی این سازمان در ژنو، سوئیس است.

در سال ۱۹۰۱ در شهر بال سوئیس، اتحادیه بین المللی حمایت قانونی از کارگران به وجود آمد. به دنبال جنگ جهانی اول، در صلح ورسای، نمایندگان دولت و نمایندگان اتحادیه های کارگری و کارفرمایی تصمیم به تأسیس سازمان بین المللی کار گرفتند. در پی این تصمیم بود که سازمان بین المللی کار International Labour Organization /ILO به عنوان یک نهاد خود مختار وابسته به مجمع عمومی جامعه ملل در سال ۱۹۱۹ بر مبنای معاهده صلح ورسای تأسیس شد.

بر این اساس اساسنامه این سازمان جزئی از قرار داد ورسای است اما به دنبال انحلال جامعه ملل در سال ۱۹۴۶، سازمان بین المللی کار به عنوان نخستین آژانس تخصیص یا همان کارگزاری تخصصی به عنوان وابسته سازمان ملل پیوست ILO اهدافی را در راستای پیشبرد عدالت اجتماعی برای همه افراد شاغل به کار در همه جای جهان دنبال می کند. این سازمان با تدوین و تهیه سیاستهای جهانی و برنامه های بین المللی به منظور اصلاح وضع کارگران و بهبود شرایط کار و زندگی آنان و برقراری معیارها واستانداردهای کار به عنوان راهنمای مسئولان ملی تلاش می کند تا عدالت را برای کارگران به ارمغان بیاورد.

یکی از ویژگیهای منحصر بفرد ILO در میان تمامی سازمانهای بین المللی این

است که این سازمان تنها سازمانی است که در آن امر تنظیم سیاستها برعهده

نماینده کارگران و کارفرمایان به صورت برابر با نمایندگان دولتها است.

کنفرانس بین المللی کار که یکی از ارکان ILO است  از نمایندگان هر کشور عضو

شامل دو نماینده از سوی دولت، یک نماینده از طرف کارگران و یک نماینده از

طرف کارفرمان در هر سه سال یکبار تشکیل می گردد. این کنفرانس در راستای

بودجه سازمان و معیارهای بین المللی کار تصمیم گیری می کند.

 

مطالعه بیشتر