پروپوزال بررسی اثربخشی طرحواره درمانی بر اضطراب ، افسردگی و تکانشگری افراد دارای اختلال شخصیت مرزی

پروپوزال بررسی اثربخشی طرحواره درمانی بر اضطراب ، افسردگی و تکانشگری  افراد دارای اختلال شخصیت مرزی
نوع فایل
WORD
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
2,000 تومان

توضیحات فایل:

پروپوزال بررسی اثربخشی طرحواره درمانی بر اضطراب ، افسردگی و تکانشگری افراد دارای اختلال شخصیت مرزی

دانشجویان و کاربران گرامی محصول مورد نظر شامل پروپوزال بررسی اثربخشی طرحواره درمانی بر اضطراب ، افسردگی و تکانشگری افراد دارای اختلال شخصیت مرزی در قالب ورد و در ۱۸ صفحه آماده دانلود شده و در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده مینمایید.در صورت تمایل میتوانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.

Related image

شرحی مختصر پروپوزال بررسی اثربخشی طرحواره درمانی بر اضطراب ، افسردگی و تکانشگری افراد دارای اختلال شخصیت مرزی

شخصیت  ، الگوی خاصی  از افکار، احساسات و رفتار منحصر به فرد  است. شخصیت ناشی از درون فرد و نسبتاً مداوم  و پایدار در طول زندگی است به گفته اریک اریکسون  ، در هر مرحله از زندگی ، شخصیت ،  نقش عمده‌ای در توسعه مهارت‌های شخصیتی و روانی  دارد . در طول هر مرحله، فرد با یک بحران روانی توسعه روبرو می‌شود  که به عنوان نقطه عطفی در توسعه شخصیتی او است.(چری ۲۰۱۲) روان‌شناسان شخصیت، ویژگی‌های منحصر به فرد از افراد، و نیز به شباهت‌ها میان گروه‌هایی از مردم علاقه‌مند شده است.

شخصیت  سازمان یافته و سازگاراست.  شخصیت باعث ایجاد اتفاقات می‌شود. هر فرد بر اساس شخصیت خود به محیط پاسخ می‌دهد تنظیمات شخصی هر فرد تحت تأثیر شخصیت فرد است. شخصیت برابر هویت است ( اشنایدر و اسمیت ۲۰۰۴  ) اختلال شخصیت مرزی یک اختلال متداول و ناامید کننده است که با آشفتگی اساسی و اختلال در کنش  مشخص می‌شود.این اختلال الگوی فراگیر مزمنی از ناتوانی در زمینه‌های عاطفی ,  رفتاری ، روابط بین فردی, هویت و شناخت را در بر می‌گیرد . (لیب ،  زنارینی ،  شمال  لینهان و بهس ۲۰۰۴ )

یکی از شایع‌ترین اختلالات در بیماران بستری و در مراجعان به کلینیک‌های روان

شناسی و روان پزشکی است (نوردهال و ناسیتر ۲۰۰۵ ) (سادوک و سادوک ۲۰۰۰ )

در میان افراد مبتلا به اختلال شخصیت ، گروه زندیانیان بیشترین طیف را

تشکیل می‌دهند (روتر  ۲۰۰۲).

مطالعه بیشتر