پکیج کامل گزارش کار آزمایشگاه هیدرولیک و پنوماتیک

پکیج کامل گزارش کار آزمایشگاه هیدرولیک و پنوماتیک
نوع فایل
WORD و pdf
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
8,000 تومان

توضیحات فایل:

پکیج کامل گزارش کار آزمایشگاه هیدرولیک و پنوماتیک

دانشجویان و کاربران گرامی محصول مورد نظر شامل پکیج کامل گزارش کار آزمایشگاه هیدرولیک و پنوماتیک در قالب word-pdf و در ۱۰۰ صفحه آماده دانلود شده و در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده مینمایید.در صورت تمایل میتوانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.

Image result for ‫گزارش کار هیدرولیک و پنوماتیک‬‎

 

نوع فایل :word-pdf

تعداد صفحات :بیش از ۱۰۰ صفحه

حجم فایل :۲۷ مگابایت

شرح مختصر:

این گزارش کارها مربوط به مرکز آموزش عالی فنی تبریز و دانشگاه فنی مشهد می باشند.

کمپروسور:

نوع انتخاب کمپروسور برای هر کارگاه بایستی با توجه به میزان فشار کاری و مقدار مصرف مورد نیاز تهیه گردد و با توجه به این دو نکته یعنی فشار کاری ومقدار تولید جهت مصرف کمپروسورها را به دو دسته تقسیم می کنند: دسته اول که طبق قانون تراکم کار می کنند یعنی اینکه هوا را در فضای محبوس کرده وآن وقت فضای موجود را کوچکتر می نمایند این دسته شامل کمپروسورهای پیستونی و پیستون دورانی است.

دسته دوم که طبق قانون سیالات کار می کنند یعنی این که هوا را از یک طرف مکیده و از طرف دیگر به علت شتاب ایجاد شده فشرده می گردد.(توربین)

کمپروسور باید در مکانی سر بسته و در جایی که رفت وآمد نباشد نصب گردد. کمپروسور دو صافی دارد: صافی اولیه و صافی ثانویه، صافی اولیه توری سیمی که در موتورخانه در دریچه های ورودی موتورخانه نصب می شود و صافی ثانویه فیلتری است که روی خود کمپروسور نصب می شود. وسیله ای که با آن کمپروسور را به حرکت در می آوریم موتور الکتریکی است.

پارامترهایی که ما از کمپروسور نیاز داریم فشار بالا وحجم بالا می باشد.

انواع کمپروسور:

۱-پیستونی ۲-سیالی محوری وشعاعی ۳-رادیال ۴-پرهای ۵-پیچی(اسکرو) ۶-روتس و…..

کمپروسوری طبقه ای است که هر دو سیلندر یک فیلتر نصب شده باشد در غیر اینصورت کمپروسور طبقه ای نیست. کمپروسورها در ساعت ۱۰ الی ۲۰ دفعه برای خنک شدن خاموش می شوند. در جاهایی که مصرف کم داریم از کمپروسور پیستونی استفاده می کنیم و در جاهای دیگر از انواع دیگر. در جاهایی که کمپروسور پیستونی جوابگو نباشد از کمپروسور اسکرو استفاده می شود زیرا کمپروسور اسکرو دائم کار است و مانند پیستونی قطع و وصل نمی شود. نام دیگر کمپروسور اسکرو، هوایار است و این کمپروسور پرمصرفترین است.

 

 

مطالعه بیشتر