مطالعات کامل تحلیل وضعیت اقلیم استان تهران

مطالعات کامل تحلیل وضعیت اقلیم استان تهران
نوع فایل
pdf
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
3,000 تومان

توضیحات فایل:

مطالعات کامل تحلیل وضعیت اقلیم استان تهران

این فایل حاوی گزارش مطالعات کامل تحلیل وضعیت اقلیم استان تهران با فرمت pdf (قابلیت تبدیل شدن به word) و ۱۹۲ صفحه برای شما عزیزان تدوین شده است که در صورت تمایل می توانید این محصول را از فروشگاه خریداری و دانلود فرمایید.

Image result for ‫اقلیم استان تهران‬‎

چکیده گزارش مطالعات کامل تحلیل وضعیت اقلیم استان تهران

عوامل اقلیمی از مهمترین و اصلی ترین عوامل تعیین کننده محدودیت و قابلیت در هر ناحیه محسوب میشوند. بخاطر تاثیر مستقیم در دو عامل مهم تنظیم کننده سازمان فضائی در هر ناحیه یعنی حرارت و دما، اقلیم نقش ویژه ای در تعیین قابلیت اراضی ایفا میکند. تغییرات مکانی و نوسانات زمانی ( اعم از فصلی، سالیانه و دراز مدت) دما و بارندگی کنترل کننده اصلی توزیع فضائی و فعالیتهای زمانی و مکانی گیاهان، جانوران و جوامع انسانی میباشد. در گزارش حاضر، ابتدا جریانات جوی و موقعیت ایستگاههای هواشناسی موجود در استان مورد بررسی قرار گرفته است

سپس به کمک آمار و اطلاعات موجود، ویژگیهای دما، بارندگی، باد و تبخیر در این استان تهران بررسی شده و بالاخره پهنه های اقلیمی از نظر دو عامل مهم دما و بارندگی و همچنین آسایش اقلیمی تجزیه و تحلیل شده است. خلاصه یافته های مهم این بررسی بشرح زیر بوده است.

استان تهران به دلیل شرایط خاص جغرافیایی و برخورداری از تنوع زیاد در ارتفاع، شیب، جهت و ریز اقلیم ها شرایط اقلیمی متنوعی دارد. این استان بعلت قرار گرفتن در مرز بین دو اقلیم متضاد مرطوب در شمال و خشک و بیابانی در جنوب از نظر اقلیمی در موقعیت حساس و شکننده ای قرار دارد.

در اثر بهره برداری های بی رویه از اراضی و بی توجهی به قابلیتها و

محدودیتهای اقلیمی منطقه مرز بیابان در جنوب استان روندی رو به توسعه

نشان میدهد. ضمنا تمرکز فعالیتهای شهری و صنعتی در نواحی مرکزی استان از

نظر آلوده سازی محیط و اثرات منفی بر اقلیم منطقه از تهدیدات مهم محسوب

میشود.

مطالعه بیشتر