برترین پاورپوینت تفکیک زمین شهری (Subdivision)

برترین پاورپوینت تفکیک زمین شهری (Subdivision)
نوع فایل
ppt
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,000 تومان

توضیحات فایل:

برترین پاورپوینت تفکیک زمین شهری (Subdivision)

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل مطالعه پاورپوینت تفکیک زمین شهری (Subdivision) می باشد که به صورت فرمت PowerPoint در ۶۸ اسلاید در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد که به مدت یک هفته در ایمیل شما فعال خواهد ماند. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.

شرح مختصر:

  • شهرها نظامهای پویایی هستند که در طول زمان بصورت مستمر تغییر شکل و عملکرد میدهند.
  • در این فرایند تغییر، برخی از تحولات شهری مطلوب هستند، ولی نه تمامی آنها.
  • روند حاکم بر تحول شهرهای بزرگ که مکانهای زیست اکثریت جمعیت جهان در آینده خواهند بود، حاکی از گسترش فقر، خشونت ، نا امنی . . . در آنها است.
  • در این میان تحولات کالبدی شهرها کانون توجه بسیاری از محققین و برنامه ریزان شهری قرار گرفته است. این توجه نه تنها بواسطه رابطه متقابل بافت کالبدی شهرها و عملکرد نظامهای اقتصادی – اجتماعی در شهرها است، بلکه بیشتر ناشی از سهولت (شاید بصورت ظاهری) در ایجاد و یا مداخله در بافت های کالبدی شهرها است تا از این طریق بتوان تحولات نظامهای اقتصادی اجتماعی در شهرها را ساماندهی نمود.
  • محققین، تفکیک صحیح و هدفمند اراضی شهری در قالب واحدهای همسایگی را به عنوان بهترین روش در نظام بخشی به سازمان اجتماعی مراکز شهری مورد تأکید قرار داده اند.

بخشی از متن:

تفکیک زمین: فرایند تقسیم یک زمین به قطعات مناسب برای احداث قانونی بناهای مسکونی، تجاری و یا صنعتی .
انواع تفکیک زمین:
۱- تفکیک جزئی (تفکیک یک زمین به حداکثر ۵ قطعه بدون پیش بینی دسترسی مجزا)
۲- تفکیک کلی زمین (تفکیک یک زمین به بیش از ۵ قطعه با دسترسی مجزا) 
و…

اهداف در تفکیک زمین

۱-کمک به توسعه منظم اجتماعی از طریق ضوابط و مقررات و کنترل طرح و بهبود طرح تفکیک

۲-اطمینان از اینکه فضاهائی که برای کاربریهای عمومی و فضاهای مشترک خصوصی در نظر گرفته شده است به خوبی ساماندهی شده اند و استانداردهای منطقه بندی برای ایجاد قطعات جدید بکار برده شده اند

۳- اطمینان از امکانات و محدودیت های محیط طبیعی برای پذیرش طرح پیشنهادی و بهره گیری از روش های بهینه سازی محیط  (بهسازی زمین

فهرست مطالب برترین پاورپوینت تفکیک زمین شهری (Subdivision)

تعریف تفکیک زمین
انواع تفکیک زمین
اهداف در تفکیک زمین
شرح خدمات
وظیفه مهندس شهرساز در تفکیک زمین
فرایند تفکیک
مثال

مطالعه بیشتر