دانلود کتاب آسیب شناسی ورزشی محمد حسینی بصورت خلاصه

دانلود کتاب آسیب شناسی ورزشی محمد حسینی بصورت خلاصه
نوع فایل
pdf
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود کتاب آسیب شناسی ورزشی محمد حسینی بصورت خلاصه

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جزوه و خلاصه کتاب آسیب شناسی ورزشی محمد حسینی (شامل بیست فصل) در قالب فایل pdf در ۷۵ صفحه آماده دانلود گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

بخشی از متن خلاصه کتاب آسیب شناسی ورزشی محمد حسینی  :

در پارگی درجه یک عضله، خوردن آسپرین برا کاهش تورم مفید می باشد اما تزریق استروئید مفید نیست

کشیدگی درجه ۲ با متوسط عضله از ۱۰ تا ۹۰ درصد ممکن است کاهش قدرت بدهد. علائم استرین درجه ۲ همانند درجه یک بوده اما شیدتو. درمان قرار دادن یخ، تزریق موضعی لیدوکائین

کشیدگی درجه ۳ عضله باعث از بین رفتن کوتاه مدت عملکرد عضله می شود، پارپی درجه ۳ بر اثر انقباض شدید در برابر نیروی مقاوم رخ می دهد، در انقباضات شدید غیر ارادی یا کرامپ عضلانی نیز همانند پارگی درجه سه در کوتاه مدت عملکرد عضله از بین می رود که برای تشخیص این ۲ شکل ظاهری عضله نگاه می کنیم زیرا در پارگی کامل عضله به طرف بالا جمع شده و برجستگی غده مانند ایجاد می کند. به دنبال خستگی مزمن ممکن است کم خونی عضلانی، التهاب و تسنج تار های عضلانی ایجاد شود در بحث استرین مزمن، ممکن است در محل اتصال عضله ۳ سر به حفره دوری کتف در تنیس بازان با بسکتبالیست ها مشاهده شود. در استرین مزمن خونریزی نداریم ولی کلسیفه شدن داریم که ممکن است در سر ثابت با متحرک عضله رخ دهد پارگی ناشی از فشار نیروی بیرونی، پارگی و له شدگی عضلاتی عمقی، حتی در عضلات سطحی هم امکان کارگی بر اثر فشار نیز وجود دارد گستردگی خون ریزی در پارگی با جریان خون نسبت مستقیم و با میزان تنش نسبت معکوس دارد….

نگاهی مختصر بر کتاب آسیب شناسی ورزشی سید محمد حسینی

«آسیب‌شناسی یکی از زیرشاخه‌های علم تربیت بدنی می‌باشد که اخیراً بسیار مورد توجه دانشجویان این حوزه قرار گرفته و متقاضیان تحصیل در این گرایش در مقطع کارشناسی ارشد به طور روز افزون در حال افزایش است.کتاب حاضر در ۳ بخش و ۲۱ فصل گردآوری شده که بهتر است بر اساس طبقه‌بندی خود کتاب خوانده شود .

دانلود کتاب آسیب شناسی ورزشی تالیف محمد حسینی بصورت خلاصه شامل ۲۰ فصل با عناوین زیر میباشد: 

آسیب های استخوان
آسیب های مفصل
آسیب های رباط
آسیب های عضله
آسیب های تاندون
آسیب های بورسا
سایر آسیب ها
اقدام های درمانی حاد و سریع در محل وقوع آسیب های ورزشی
تمرین پس از آسیب دیدگی
روش های درمانی
نکات برجسته مبحث پیشگیری یا اقدام های احتیاطی
بیومکانیک آسیب های ورزشی
آزمون های مبحث آسیب شناسی
آسیب های شانه
آسیب های آرنج و ساعد
آسیب های مچ دست و انگشتان
آسیب های ستون فقرات
آسیب های لگن مفصل ران و ران
آسیب های زانو
آسیب های ساق پا

مطالعه بیشتر