دانلود پرسشنامه استاندارد سبک های تفکر استرنبرگ و واگنر

دانلود پرسشنامه استاندارد سبک های تفکر استرنبرگ و واگنر
نوع فایل
word
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,000 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پرسشنامه استاندارد سبک های تفکر استرنبرگ و واگنر

کاربران گرامی ،محتوای این فایل شامل دانلود پرسشنامه استاندارد سبک های تفکر استرنبرگ و واگنر شامل پرسشنامه سبک های تفکر واگنر و استرنبرگ ۶۵ سوالی و پرسشنامه سبک های تفکر استرنبرگ ۴۰ ماده ای می باشد که با فرمت ورد و پی دی اف تهیه و تدوین گردیده است که می توانید پس از پرداخت هزینه به صورت آنلاین، این محصول را دریافت کنید.

توضیحات در مورد پرسشنامه سبک های تفکر استرنبرگ ۴۰ ماده ای

پرسشنامه سبک های تفکر استرنبرگ و واگنر شامل ۴۰ سوال است و به وسیله استرنبرگ و واگنر (۱۹۹۴) طراحی شده است. در این پرسشنامه هر ۸ سوال یک سبک تفکر را مورد ارزیابی قرار می دهند و پاسخ هر سوال روی یک مقیاس ۷ درجه ای لیکرت مشخص می شود.پرسشنامه سبک های تفکر استرنبرگ و واگنر دارای روایی و پایایی ، شیوه ی اجرا و نحوه نمره گذاری می باشد.

پایایی و روایی: دارد

نوع فایل نوع فایل: ورد +پی دی اف

مولفه: دارد

نحوه نمره گذاری: دارد

منبع: دارد

دانلود پرسشنامه استاندارد سبک های تفکر استرنبرگ و واگنر

پرسشنامه سبک های تفکر استرنبرگ و واگنر

رابرت استرنبرگ (۱۹۹۴) شیوه متفاوت افراد در پردازش اطلاعات را به عنوان “سبک های تفکر” نام گذاری کرده است .از نظر وی سبک تفکر ، روش رجحان یافته تفکر است ، و آن یک توانایی نیست بلکه روش بیان یا کاربرد یک یا چند توانایی است. به نظر استرنبرگ تمایز بین سبک و توانایی مهم و اساسی است. “توانایی” به خوبی از عهده کاری بر آمدن اشاره دارد در حالی که “سبک” ، به اینکه فرد دوست دارد چگونه کار را انجام دهد اشاره می کند. پرسشنامه سبک های تفکر استرنبرگ و واگنر نیز به بررسی این سبک ها می پردازد.

پرسشنامه استاندارد سبک های تفکر استرنبرگ و واگنر

افراد نیمرخی از سبک ها را دارا هستند، بدین معنی که مقدار متفاوتی از هر سبک را دارا هستند، مثلا بعضی افراد دوست دارند کارها را به روش خودشان انجام دهند. این افراد دارای سبک قانونگذارانه یا ابداعی هستند در حالیکه بعضی دیگر دوست دارند از روش های موجود برای حل یا انجام یک کار استفاده کنند، این افراد دارای سبک اجرایی هستند.لازم به ذکر است ، از بین ۱۳ سبک تفکر که معرفی شده ، ۳ سبک قانونگذار ، اجرایی و قضاوتگری حکم اساسی و اصلی داشته ، که تظاهر رفتاری هر یک از آنان به منزله وفور و قوت آن سبک تفکر در شخص می باشد.

تفاوت های یادگیری افراد صرفا به خاطر میزان توانایی های آنها نیست. بلکه افراد سبک های متفاوتی دارند یعنی ترجیح می دهند به روش های مختلف توانایی های خود را به کار گیرند، پس سبک های تفکر ،گرایش ها یا ترجیحات هستند نه توانایی ها ( استرنبرگ ، ۱۹۹۰ ).(منبع: انجمن بهره وری ایران، irpa.ir )

اعتبار پرسشنامه سبک های تفکر استرنبرگ و واگنر در تحقیقات انجام شده با استفاده از ضریب آلفای کرونباخ آنها ۰٫۷۵ بوده است. در پژوهش محمدی و همکاران (۱۳۸۹) نیز ضریب آلفای کرونباخ اندازه گیری شده ۰٫۶۵۷ محاسبه شد.

مطالعه بیشتر