جزوه درس ایمونولوژی عملی

جزوه درس ایمونولوژی عملی
نوع فایل
ppt
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
9,800 تومان

توضیحات فایل:

جزوه درس ایمونولوژی عملی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل حاوی مطالعه پاورپوینت جزوه درس ایمونولوژی عملی به زبان فارسی و لاتین می باشد که پس از پرداخت آنلاین ،میتوانید این محصول را دریافت و دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

این مجموعه (پاورپوینت جزوه درس ایمونولوژی عملی )شامل اسلایدهای زیر می باشد:

پاورپوینت Agglutination در ۱۰ اسلاید

پاورپوینت C-Reactive Protein در ۱۹ اسلاید

پاورپوینت (ELISA(Enzyme-Linked Immunosorbent  Assay در ۱۶ اسلاید

پاورپوینت Flowcytometry در ۲۱ اسلاید

پاورپوینت Immunofluorescence Methods در ۱۰ اسلاید

پاورپوینت واکنش زنجیره ای پلیمراز Polymerase chain reaction در ۳۱ اسلاید

پاورپوینت (RHEUMATOID ARTHRITIS(RA در ۲۴ اسلاید

پاورپوینت (RHEUMATOID ARTHRITIS (RA در ۲۷ اسلاید

پاورپوینت روش های رسوب گذاری ایمنی (Immunoprecipitation Methods)در ۱۰ اسلاید

پاورپوینت نفلومتری در ۴ اسلاید

جهت آشنایی شما عزیزان با محتوای پاورپوینت واکنش زنجیره ای پلیمراز ، بخشی از متن چند تا اسلاید را قرار می دهیم .

مقدمه

تشخیص، تمایز و شناسایی میکروارگانیسم ها می تواند توسط روش های متعددی از جمله آزمایش های فنوتیپی، بیوشیمیایی و ایمونولوژیکی انجام شود.البته این روشها به دلیل اینکه گاهی نتایج واضح و قابل استنادی ندارند ,همچنین اینکه نیازمند صرف وقت زیادی می باشند تقریبا با روشهای جدید شناسایی که به وسیله تکنیک های مولکولی انجام میشوند جایگزین گردیده اند.افزایش حساسیت و فرآیند اختصاصی تشخیص, احتمال خطا در این روش ها را نسبت به روش های فنوتیپی و بیوشیمیایی تا حد زیادی کاهش می دهد.

تاریخچه

تکنیک PCR در سال ۱۹۸۴ توسط کری مولیس(kary Mullis) ارائه شده است .در این تکنیک یک مولکول DNA میلیونها بار تکثیر میشود.ابتدا این کار توسط سه بن ماری با حرات دهی مختلف انجام میگرفت و از آنزیم کلنو بعنوان DNA POLYMERASE استفاده میشد. این آنزیم در اثر حرارت دناتوره میشود و اجبارا با ید دوباره در هر سیکل به واکنش اضافه شود.
Saiki از آنزیم DNA POLYMERASE مقاوم به حرارت که اصطلاحا DNA POLYMERASE Taq گفته میشود استفاده کرد و مروزه واکنش PCR بصورت اتوماتیک انجام میگیرد .

واکنش زنجیره ای پلیمراز

واکنش ارزان ،سریع و فراگیر ، که به کمک آن محققین توانسته اند آنرا برای بررسی مولکولی میکروبها ، گیاهان ، جانوران، نمونه های باستانشناسی و غیره به کار ببرند

مطالعه بیشتر