دانلود پروتکل اختلال وسواس بی اختیاری با فرمت word

دانلود پروتکل اختلال وسواس بی اختیاری با فرمت word
نوع فایل
word
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
7,500 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پروتکل اختلال وسواس بی اختیاری با فرمت word

کاربران گرامی ،این فایل حاوی مطالعه پروتکل اختلال وسواس بی اختیاری می باشد که با فرمت ورد در ۱۲ صفحه قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است که می توانید پس از پرداخت هزینه به صورت آنلاین، این محصول را دریافت کنید.

یک پروتکل نمونه درگروه درمانگری شناختی –رفتاری اختلال وسواس بی اختیاری

این پروتکل ۱۴ جلسه ای برای گروه درمانگری مبتنی بر درمان های استاندارد مطرح شده توسط استکتی ۱۹۹۳ ، فوآ و فرانکلین ۲۰۰۱، کلارک ۲۰۰۴ و دیگر افراد است.

۱۲جلسه اول این پروتکل بصورت هفتگی و دو جلسه آخر بصورت دو هفته یک بار تشکیل می شود .
پس ارزیابی کامل و قبل از درمان هر درمانجو به صورت فردی با یکی از گروه درمانگران ملاقات می کند . به این ترتیب فرصتی به هریک از درمانجویان داده می شود تا با یکی از گروه درمانگران آشنا شوند و ملاقات داشته باشند و بتوانند نگرانی ها و سئوالا های خود را با او درمیان بگذارند و یک سلسه مراتب مواحهه تشکیل دهند .

درمان با معرفی و مطرح کردن منطق زیربنایی آن که اغلب مبتنی بر مدل ERP است شروع می شود . در بعضی از جلسات بر راهبرهای شناختی نیز تاکید می شود . کلیه جلسات ۲ ساعته است.

اختلال وسواس بی اختیاری ،شرایطی ناهمگون است که بادامنه ای از ویژگی های شناختی ورفتاری همبستگی دارد.
نتایج تحقیقات نشان دهنده کارایی دارو درمانگری و شناخت رفتاردرمانگری دردرمان این اختلال است.رویکرد روانشناختی ،اختلال وسواس بی اختیاری در تمایل فرد برای تعبیر وتفسیر نادرست از موقعیت ها،اشیا و افکارمزاحم به عنوان افکاری خطرناک ریشه دارد.

هدف شناخت رفتار درمانگری تغییرشیوه های تفکر ایجادکننده اضطراب ازراه فنون شناختی و رفتاری است.به طور معمول این اختلال به صورت فردی درمان می شود ،اما نتایج تحقیقات نشان می دهدکه گروه درمانگری نیز در درمان این اختلال کارایی زیادی داشته باشد.

هنگام درمان این اختلال درموقعیت های گروهی با چالش ها،مشکلات وموانع خاصی روبه روخواهیم شد .بااین حال گروه درمانگری اختلال وسواس بی اختیاری مزیت هایی بردرمان فردی این اختلال دارد ….

پروتکل اختلال وسواس بی اختیاری در ۱۴ جلسه گروهی تدوین شده است که به طور خلاصه مباحث هر جلسه در زیر ذکر شده است:

جلسه اول :معرفی وارائه منطق درمان

جلسات دوم وسوم: راهبردهای شناختی

جلسه چهارم: معرفی مواجهه دوپیشگیری ازوسواس های فکری

جلسات پنجم تا سیزدهم : تمرین مواجهه درحین جلسات

جلسه چهاردهم :خاتمه درمان وپیشگیری از بازگشت

مطالعه بیشتر