خلاصه درس فصل پنجم اقتصاد بخش عمومی (مالیات ها) ppt

خلاصه درس فصل پنجم اقتصاد بخش عمومی (مالیات ها) ppt
نوع فایل
ppt
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,900 تومان

توضیحات فایل:

خلاصه درس فصل پنجم اقتصاد بخش عمومی (مالیات ها) ppt

کاربران عزیز ،در این بخش پاورپوینت فصل پنجم اقتصاد بخش عمومی (مالیات ها) با عنوان مالیات های غیر مستقیم و مستقیم در ۲۳ اسلاید در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است که می توانید پس از پرداخت هزینه به صورت آنلاین، این محصول را دریافت کنید.

جهت آشنایی شما عزیزان با محتوای پاورپوینت فصل پنجم اقتصاد بخش عمومی (مالیات ها) ،چند تا اسلاید را قرار می دهیم .

محتوای اسلاید ۴

*مالیات ها را به دو گروه مستقیم وغیر مستقیم تقسیم می کنند.

*به مالیات هایی که به طور مستقیم به افراد خانواده و بنگاه ها برقرار میشود را مالیات مسقتیم می گویند و مالیات هایی که بر کالا ها و خدمات برقرار میشود را غیر مستقیم گویند.

*ازنظر( دیو و فریدلندر) مالیاتی را مستقیم گویند که درآمد حقیقی پرداخت کننده مالیات به دولت را کاهش دهد.

*مالیات هایی که از یک نفر به نفر دیگر منتقل شود مالیات غیر مستقیم گویند.

محتوای اسلاید ۱۳

تاثیر مالیات از دیدگاه مصرف کننده

مصرف کننده به قیمتی که برای مقادیر مختلف پس از برقراری مالیات بر واحد به مقدار دست یافت پی می بردکه دیگر مقادیر مختلف روی محور افقی را در قیمت هایی برابر هزینه نهایی تولید نمی تواند انتظار داشته باشد.بین هزینه نهایی وقیمت بازار یا خرج متوسط برای مصرف کننده دیگربرابری وجود ندارد ،خرج متوسط برای مصرف کننده به مقدار مالیات بر واحد بیشتر از هزینه نهایی تولید خواهد بود.سهم مالیات مصرف کنندگان وعرضه کنندگان بستگی به کشش منحنی عرضه و تقاضا دارد .

محتوای اسلاید ۲۲

سوبسید بر قیمت در بازار رقابتی

سوبسید بر قیمت در بازار رقابتی با تغییر در قیمت کالا مقدار سوبسید بر واحد کالا تغییر میکند هرچه قیم افزایش یابد بایک نسبت مقدار سوبسید بر واحد درآن قیمت افزایش پیدا میکند و باعث افزایش رفاه مصرف کنندگان وعرضه کنندگان بازار میشود .

به طور کلی سوبسید ومالیاتت هم بر واحد وهم برقیم کاهش رفاه جامعه را به دنبال می آورند و مقدار کاهش در رفاه یا اضافه بار ایجاد شده وهمچنین نحوه توزیع بار مالیات یا سهم سوبسید بسگی به کشش منحنی عرضه وتقاضا خواهد داشت .

مطالعه بیشتر