پاورپوینت کتاب تعلیم و تربیت اسلامی (اهداف تربیت از دیدگاه اسلام)

پاورپوینت کتاب تعلیم و تربیت اسلامی (اهداف تربیت از دیدگاه اسلام)
نوع فایل
pdf+ppt
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
8,900 تومان

توضیحات فایل:

پاورپوینت کتاب تعلیم و تربیت اسلامی (اهداف تربیت از دیدگاه اسلام)

در این بخش پاورپوینت بسیار جامع و کامل کتاب درآمدی بر تعلیم و تربیت اسلامی ۲ (اهداف تربیت از دیدگاه اسلام) در ۱۱۸ اسلاید قابل ویرایش برای درسهای «تعلیم و تربیت اسلامی» و «اخلاق و تربیت» در مقطع کارشناسی و درسهای «تربیت در قرآن» و تربیت در نهج‌البلاغه» و «تربیت در روایات» در مقطع کارشناسی ارشد تهیه و تدوین شده است.

جهت آشنایی شما عزیزان با محتوای پاورپوینت کتاب درآمدی بر تعلیم و تربیت اسلامی ۲ (اهداف تربیت از دیدگاه اسلام) ،متن چند تا اسلاید را قرار می دهیم .

محتوای اسلاید ۳

بخش اول

´فصل اول: مفهوم هدف و مبنای تعیین آن

´فصل دوم: طبقه بندی اهداف تعلیم و تربیت

´فصل سوم: هدف غایی و ویژگی های آن

محتوای اسلاید ۷

برخی از محققان برای واژه هدف چهار معنا ذکر کرده اند:

۱) رفتار وظیفه ای: بجای هدف میتوان کلمه وظیفه را گذاشت ؛ مانند : “هدف کلیه تصفیه یا پالایش خون است”. مفاهیم وظیفه ای نظر انسان را متوجه سهمی میکند که یک جزء یا یک جریان در فعالیت یا موجودیت یک کل دارد.

۲) رفتار خود ساماندهی: در سیستم های تعادل حیاتی مثل سیستم تنظیم میزان حرارت بدن یا میزان قلیایی بودن خون ، هم چنین در سیستم یک موشک هدایت شونده که به وسیله رادار یا علایم مادون قرمز هدف را جست و جو میکند ، رفتار غایت نگرانه رفتاری است که به وسیله بازخورد منفی ناشی از اختلال در سیستم کنترل میشود.

۳) رفتار متوجه به هدف: این رفتار را میتوان سرسپاری به یک هدف در شرایط مختلف تعریف کرد. این نوع رفتار مکانیکی و غیرقابل انعطاف نیست و نرمش و انعطاف بیشتری در انتخاب انواع اعمال برای رسیدن به هدف وجود دارد. مانند: رفتار یک گربه در گرفتن موش که متوجه یک هدف خاص و ابتکار راه های ممکن برای نیل به آن است.

۴) رفتار هدف دار: کلمه ی هدف دار در جایی به کار برده می شود که شوق و عقیده و قصدی نسبت به هدف وجود داشته باشد؛ مانند رفتار انسانی که تحت تاثیر اهداف آگاهانه است.

هدیه محصول:

نمونه سوالات درس تعلیم و تربیت اسلامی

مطالعه بیشتر