تکنیک های شناخت درمانی رابرت لی هی ppt

تکنیک های شناخت درمانی رابرت لی هی ppt
نوع فایل
ppt
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
7,900 تومان

توضیحات فایل:

تکنیک های شناخت درمانی رابرت لی هی ppt

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پاورپوینت تکنیک های شناخت درمانی تلخیصی از کتاب رابرت لی هی در ۷۶ اسلاید قابل ویرایش شامل هشت فصل ذیل تهیه شده و آماده دانلود شده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فصل اول
فراخوانی افکار و مفروضه ها

فصل ۲
ارزیابی و چالش با افکار

فصل سوم
ارزشیابی مفروضه ها و قواعد

فصل ۴
ارزیابی نگرانی ها

فصل۵
پردازش اطلاعات و خطاهای منطقی

فصل ۶
همه جانبه نگری

فصل هفتم
درمان طرحواره

فصل ۸

دستیابی

جهت آشنایی شما عزیزان با محتوای پاورپوینت تکنیک های شناخت درمانی تلخیصی از کتاب رابرت لی هی، متن چند تا اسلاید را قرار می دهیم .

محتوای اسلاید ۳

توصیف: اغلب وقتی عصبانی یا افسرده هستیم به گونه ای با افکارمان برخورد میکنیم که انگار واقعیت دارند.در این تکنیک بیماران فرصت مییابند که یاد بگیرند که چگونه یک واقعه فعال ساز یکسان میتواند منجر به باورها(افکار) و پیامد ها(احساسها و رفتار) متفاوتی شود.

پیشنهاد نحوه ارائه تکنیک یا مداخله:

افکار و واقعیت دقیقا شبیه به هم نیستند . صرفا به این دلیل که شما فکر کنید برخی چیزها  واقعیت دارند لزوما به معنای درست بودن انها نیست.من فکر کنم یک زرافه هستم اما فکر من به این معنا نیست که من یک زرافه بشوم.

محتوای اسلاید ۵

تکنیک : درجه بندی هیجان و میزان اعتقاد به فکر

توصیف: درباره یک حادثه چقدر احساس بدی داریم و چقدر به فکرمان درباره این حادثه .

چقدر احساس اشفتگی میکنید؟ و چقدر به باورتان اعتقاد دارید؟ احساس خود را از صفر تا صد درجه بندی کنید و همینطور باورتان را شدت احساسات و باورتان چقدر است؟ چرا برخی اوقات احساسا بهتری دارید؟ وقتی که احساس خوبی دارید در حال انجام چه کار ی هستید؟ وقتی احساس خوبی ندارید چطور؟ وقت یاحساس خوبی دارید به گونه ای متفاوت فکر میکنید؟ وقتی احساس خوبی ندارید چطور؟

محتوای اسلاید ۵۷

تکنیک نمودار دایره ای

توصیف: خود انتقاد گری، هسته اصلی افسردگی و اضطراب است.

یک دایره را در نظر بگیرید که به قسمت های مختلف تقسیم شده است. درمانگر دایره را بکشد.) لطفا به تمام علت های احتمالی این حادثه.. دقت کنید. هر قسمت از این حادثه نشاندهنده علل احتمالی این حادثه است. هر یک از علل احتمالی چند درصد از سطح این دایره را به خود اختصاص داده است؟ سهم شما جقدر است؟

مطالعه بیشتر