پاورپوینت دانشمند و نظریه پرداز شیعه شیخ بهایی

پاورپوینت دانشمند و نظریه پرداز شیعه شیخ بهایی
نوع فایل
ppt
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,000 تومان

توضیحات فایل:

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پاورپوینت شیخ بهایی دانشمند و نظریه پرداز شیعه در ۱۱ اسلاید قابل ویرایش در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است که می توانید پس از پرداخت هزینه به صورت آنلاین، این محصول را دریافت کنید. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

جهت آشنایی شما عزیزان با محتوای پاورپوینت دانشمند و نظریه پرداز شیعه شیخ بهایی ،متن چند تا اسلاید را قرار می دهیم .

محتوای اسلاید ۳

نام : بهاءالدین محمدبن حسین عاملی

لقب: شیخ بهایی

نسب: از نوادگان حارث همدانی، صحابی معروف علی بن ابی طالب

زادروز: ۲۶ ذیحجه ۹۵۳ ق ؛ ۸ اسفند ۹۲۵ خ

زادگاه: بعلبک لبنان

تاریخ درگذشت: ۱۲ شوال ۱۰۳۰ ق

محل درگذشت: اصفهان

آرامگاه: جوار مرقد ثامن الحجج (ع) در مشهد

دین: اسلام

مذهب: شیعه دوازه امامی

محتوای اسلاید ۸

خدمات عمرانی

هنر معماری شیخ یادگارهای زیادی دارد که در تاریخ اصفهان و ایران و همچنین جهان پراوازه است. این دانشمند بزرگ در زمینه ی منشا اثار گران قدری شد مهم ترین خدمات شیخ بهایی در رونق بخشیدن به شهر اصفهان  عبارتند از:

مسجد امام

ساعت شاخص اوقات شرعی

حمام شیخ بهایی شهر نجف اباد

طرح تقسیم اب زاینده رود

اثار معماری و مهندسی شیخ بهایی را از حیث انتساب می توان به سه دسته تقسیم کرد:

اول:اثاری که نسبت انها به او قوی است، مانند اثر مهندسی تقسیم اب زاینده رود برای هفت ناحیه از نواحی اصفهان که خصوصیات ان به تفضیل  در سندی به طومار  شیخ بهایی شهرت دارد امده است.

دوم:اثاری که به گزارش منابع به بهایی منتسب است،مانند طراحی کاریز نجف آباد معروف به زرین کمر ، تعیین دقیق قبله مسجد شاه اصفهان ف طراحی نقشه حصار نجف، طراحی و ساخت شاخص ظهر شرعی در مغرب مسجد شاه اصفهان و نیز در صحن حرم مطهر حضرت رضا (ع)، طرح دیواری در صحن حرم حضرت علی (ع) در نجف اشرف به قسمتی که زوال شمس را در تمام ایام سال مشخص میکند.طراحی صحنو سرای مشهد مقدس به صورت یک شش ضلعی ، اختراع سفید اب که در اصفهان به سفید اب شیخ معروف است، ساختن منارجنبان طراحی گنبد مسجد شاه اصفهان که صدارا هفت مرتبه منعکس میکندو ساختن ساعتی که نیاز به کوک کردن نداشت.

مطالعه بیشتر