دانلود جزوه اقتصاد مهندسی دانشگاه علم و فرهنگ

دانلود جزوه اقتصاد مهندسی دانشگاه علم و فرهنگ
نوع فایل
pdf
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه اقتصاد مهندسی دانشگاه علم و فرهنگ

دانشجویان و کاربران گرامی ، محتوای این فایل شامل دانلود جزوه اقتصاد مهندسی دانشگاه علم و فرهنگ ویرایش سال ۱۳۹۸ می باشد که با کیفیت عالی در ۲۱۰ صفحه تهیه و تدوین گردیده است که پس از پرداخت آنلاین ،میتوانید این محصول را دریافت و دانلود نمایید.

دانلود جزوه اقتصاد مهندسی دانشگاه علم و فرهنگ

درس اقتصاد مهندسی

یکی از دروس مقطع کارشناسی مهند سی صنایع و بعضی از رشته های مهندسی می باشد. اقتصاد مهندسی یعنی بررسی اقتصادی بودن یک پروژه و یا مقایسه یک یا چند پروژه. این درس در مقطع کارشناسی مهند سی صنایع تدریس می شود و از دروس پر کابرد می باشد.در اقتصاد مهند سی مبحث مهمی بنام ارزش زمانی پول موجود می باشد که اساس اقتصاد مهند سی همان ارزش زمانی پول است.

اقتصاد مهند سی عبارت است از مجموعه ای از تکنیک های ریاضی برای ساده کردن مقایسه اقتصادی پروژدها و یا به عبارت ساده تر ابزار تصمیم گیری برای انتخاب اقتصادی ترین پروژه ها است. یک متخصص اقتصاد مهند سی بابردگیری از علوم اقتصاد و مهندسی مربوط به رشته مورد نظر، باید بتواند برترین پروژه را با توجه به محدودیت منابع شناسایی کند به سوالاتی در رابطه با انتخاب پروژد برتر برای سرمایه گذاری، تعیین میزان و نوع مخاطرد هر پروژه، تعیین بهترین فرآیند مالی ممکن برای پروژه، تعیین انواع متغیرهای مؤثر در پروژه با ذکر میزان و نحود تأثیر، تعیین آثار تورم در اجرای پروژه در… پاسخ دهد.

اقتصاد مهند سی کاری به بررسی فنی پروژه ها ندارد. در اقتصاد مهندسی کمی بودن ارزش ها و اهداف تصمیم مهم است مقایسه اقتصادی پروژه ها از اهمیت زیادی برخوردار است یک مهندس یا مدیر باید با انتخاب یکی از تکنیک های اقتصاد مهندسی و کاربرد آن اقتصادی ترین پروژه را معرفی نماید تکنیک های کلی جهت مقایسه اقتصادی پروژه های ناسازگار جهت تصمی گیری برای انتخاب یکی از پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرد که عبارتند از:

  1. روش تحلیل ارزش کنونی (NPW)
  2. جریان نقدی سالانه یکنواخت
  3. نرخ بازده
  4. آنالیز نسبت منافع به مخارج

مطالعه بیشتر