جزوه فیزیولوژی ورزشی کودکان دکتر عباسعلی گائینی

جزوه فیزیولوژی ورزشی کودکان دکتر عباسعلی گائینی
نوع فایل
pdf+word+ppt
حجم فایل
57mb
نویسنده
دسته بندی
8,900 تومان

توضیحات فایل:

جزوه فیزیولوژی ورزشی کودکان دکتر عباسعلی گائینی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل محتوای این فایل جزوه فیزیولوژی ورزشی کودکان نوشته توماس دبلیو. رولند ترجمه دکتر عباسعلی گائینی ، ندا خالدی با فرمتpdf ، PPT و word میباشد که پس از پرداخت آنلاین ،می توانید این محصول را دانلود و دریافت نمائید. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.

جزوه فیزیولوژی ورزشی کودکان دکتر عباسعلی گائینی

جزوه حاضر برای دانشجویان رشته تربیت‌بدنی در مقطع کارشناسی و کارشناسی‌ ارشد به عنوان منبع اصلی درس فیزیولوژی ورزشی کودکان به ارزش ۳ واحد ترجمه شده است. امید است که علاوه بر جامعه دانشگاهی، کلیه اساتید دوره‌های علوم فعالیت ورزشی کودکان و سایر علاقه‌مندان نیز از آن بهره‌مند شوند.

بخشی از متن پاورپوینت فیزیولوژی ورزشی کودکان فصل۳:

فرایند بلوغ

  • بلوغ سلسله تغییرات آناتومی و فیزیولوژی در ابتدای نوجوانی است که انتقال از مرحله نابالغی جنسی تا حلت باروری کامل را مشخص می سازد. این فرایند نه تنها با گسترش عملکرد تولید مثلی بلکه با تغییر اندازه و ترکیب بدنی و عملکرد در پاسخ به اعمال هورمونهای جنسی مشخص می گردد.

تعریف بلوغ ریختی

  • افزایش اندازه بدن که توسط افزایش پیشرونده ای در وزن و قد ظاهر می گردد. نشانه های تغییر ریختی به آسانی قابل اندازه گیری است.
  • سریعترین نرخ رشد در اوایل نوزادی دیده می شود زیرا وزن نوزاد در ۳-۴ ماهگی به ۲ برابر وزن تولد و در یکسالگی به سه برابر می رسد. سپس افزایش سالانه قد و وزن ثابت است. در اوایل نوجوانی، شتاب قد و وزن در پاسخ به تغییرات هورمونی دوره بلوغ افزایش می یابد. این جهش رشدی وابسته به بلوغ در دختران زودتر و تقریباً در فاصله سنی ۱۰ تا ۱۲سالگی رخ می دهد.
  • اوج افزایش قد و وزن در پسران تقریبا ۲ سال دیرتر از دختران ظاهر می گردد.

بلوغ جنسی

  • توالی تغییرات ساختاری (آناتومیک) و فیزیولوژیک در اوان نوجوانی که منتهی به باروری می گردد.
  • زمانی که دوره بلوغ به انتها برسد، نوجوان بلوغ کامل را بدست آورده است. رویدادهایی که در بلوغ رخ می دهد عبارتند از:

رشد جهشی در دوره نوجوانی

یک سلسله ویژگیهای بدنی که عموماً تحت عنوان صفات ثانویه جنسی خوانده می شوند تغییر در ترکیبات بدن (زیاد شدن توده عضلانی در مردان و افزایش چربی بدن در زنان)

مطالعه بیشتر