پدیده های بیو الکتریکی ppt ، pdf و word

پدیده های بیو الکتریکی ppt ، pdf و word
نوع فایل
pdf+word+ppt
حجم فایل
124mb
نویسنده
دسته بندی
15,900 تومان

توضیحات فایل:

پدیده های بیو الکتریکی ppt ، pdf و word

دانشجویان و کاربران گرامی محتوای این فایل ، کامل ترین و جامع ترین جزوه درس پدیده های بیو الکتریکی (شامل چندین جزوه و پروژه و ارائه تحقیق با موضوعات مختلف ) ویرایش جدید می باشد که در قالب ppt ، pdf و word تهیه و تدوین شده و هم اکنون آماده دانلود می باشد .امید است که سودمند بود و مورد استفاده شما عزیزان واقع گردد . در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از وبسایت ما با مناسب ترین قیمت خریداری و دانلود نمایید.

بخشی از متن پاورپوینت:

فصل اول: منشا پتانسیل های سلولی

سلول عصبی

سلول های عصبی را دو دسته سلول که از دید ساختاری کاملاً ناهمسان هستند تشکیل می‌دهند این دودسته سلول عبارتند از:

سلول های تحریک پذیر (نورون) که مسئول انتقال پیام‌ها هستند.

سلول های تحریک ناپذیر (نوروگلی‌ها در بر گیرنده:آستروسیت‌ها، میکروگلیال‌ها، و الیگودندروسیت‌ها) و یاخته‌های شوان نام برد.

تعداد سلول های Glial 10 تا ۵۰ برابر Neuron هاست . وظیفه این سلول ها تغذیه،محافظت و پشتیبانی فیزیکی از نرون ها را بر عهده دارند.

نورون

نورون شامل دندریت‌ها ، یک جسم سلولی، یک آکسون و پایانه‌های سیناپسی است. اغلب نورونها از راه زائده‌هایی به نام دندریت داده‌ها را دریافت کرده و از راه زائده‌های دیگری به نام آکسون داده‌ها را به سلول بعدی انتقال می‌دهند. جسم سلولی نورون‌ها، پریکاریون نام دارد. از لحاظ عملکردی یک نورون شامل بخش گیرنده (دندریت‌ها)، بخش ادغام (جسم سلولی) و بخش انتقال دهنده پیام عصبی (آکسون‌ها ، سیناپس) می‌باشد.در اصطلاح به این مفهوم که تمام اطلاعات پردازش شده در نورون در یک جهت حرکت می‌کند قطبیدگی می‌گویند.

پتانسیل غشا

پتانسیل غشاء پتانسیل الکتریکی موجود بین دو سوی غشاء سلولی کلیه سلول‌ها را گویند. این اختلاف پتانسیل الکتریکی ناشی از تفاوت غلظت آنیون‌ها و کاتیون‌ها در دو سوی غشای سلولی می‌باشد….

عناوین کلی:

مقدمه

مدلسازی

مراجع

مدل های سلول های عصبی

ابزارهای اساسی بیوفیزیک

نفوذ ذرات بدون بار در محلول های آبی

رانش ذرات باردار در محلو های آبی

رابطه اینشتین

تعادل در سیستم تک یونی

تعادل دونان

خنثی بود بار فضایی

ولتاژ غشایی با تراوندگی غیر صفر برای تمامی یون ها

معادله گلدمن

پمپ های یون

پتانسیل غشاهای بیولوژیکی

مدل هاجکین – هاکسلی

….

تصاویر بخشی از جزوات

مطالعه بیشتر