پروژه انواع نیروهای زلزله

پروژه انواع نیروهای زلزله
نوع فایل
word
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
6,700 تومان

توضیحات فایل:

پروژه انواع نیروهای زلزله

کاربران گرامی،محتوای این فایل پروژه درس اصول مهندسی زلزله و باد با موضوع : انواع نیروهای زلزله می باشد که با فرمت ورد در ۱۹ صفحه با قابلیت ویرایش تهیه و تدوین شده و هم اکنون آماده دانلود می باشد .امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان واقع گردد . در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از وبسایت ما با مناسب ترین قیمت خریداری و دانلود نمایید.

فهرست پروژه درس اصول مهندسی زلزله و باد:

مقدمه…………………………………….۴

زلزله چیست ؟……………………………۵

ریشه واژه زلزله…………………………..۵

بارهای ناشی از زمین  لرزه…………..۷

فلسفه  طراحی و اجراء……………….۷

مقاوم سازی سازه ها در برابر زلزله………………………..۸

روش های متداول مقاوم سازی ساختمان…………………..۹

مهاربند کمانش تاب……………..۱۰

زلزله در ایران……………… ۱۱

دسته بندی نیروهای خارجی…………….۱۳

انواع بار (نیرو) داخلی…………۱۵

منابع…………………۱۹

مقدمه 

زمین لرزه، زلزله یا بومَهَن لرزش و جنبش زمین است که به علّت آزاد شدن انرژی ناشی از  گسیختگی سریع در گسلهای پوسته زمین در مدّتی کوتاه روی می دهد. محلّی که منشأ زمین لرزه است و انرژی از آنجا خارج می شود را هایپوسنتر، بالای کانون در سطح زمین را مرکز سطحی زمین لرزه می گویند. پیش از وقوع زمین لرزه ء اصلی معمولاً زلزله های نسبتاً خفیف تری در منطقه روی می دهد که به پیش لرزه معروف اند. به لرزش های بعدی زمین لرزه نیز پس لرزه می گویند که با شدّت کمتر و با فاصلهی زمانی گوناگون میان چند دقیقه تا چند ماه رخ می دهد.

زمین لرزه نتیجه ی رهایی ناگهانی انرژی از داخل پوسته زمین است که امواج ارتعاشی را ایجاد می کند. زمین لرزه ها توسط دستگاه زلزله سنج یا لرزه نگار ثبت می شوند. مقدار بزرگی یک زلزله متناسب با انرژی آزاد شده زلزله است. زلزله های کوچک تر از بزرگی ۳ ریشتر اغلب غیر محسوس و بزرگ تر از ۶ ریشتر خسارت های جدی را به بار می آورند، البته ریشتر که هر واحد اضافه آن حدوداً ده برابر قبلی است (مثلاً ۵ نسبت به ۶) فقط واحد اندازه و شدت انرژی تخلیه شده است اما عوامل متعدد دیگری از فاصله گرفته (عمق بیشتر تأثیر کمتر از زیر ده کیلومتر تا ۷۰۰ کیلومتر همین طور فاصله بیشتر افقی از رو مرکز) تا جهت لرزش (عمودی یا ضربه ای) و نوع طول موج لرزش (فاصله جابجایی مکانی رفتی و برگشتی در هر لرزش) در میزان تخریب تأثیر دارند…

مطالعه بیشتر