دانلود جزوه مباحث جدید در آسیب شناسی روانی

دانلود جزوه مباحث جدید در آسیب شناسی روانی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
5mb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه مباحث جدید در آسیب شناسی روانی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جزوه دستنویس مباحث جدید در آسیب شناسی روانی حاوی نکات کلیدی و مهم مناسب برای مرور سریع شب امتحان با فرمت پی دی اف در ۶۰ صفحه می باشد که پس از پرداخت آنلاین می توانید این محصول را از وبسایت دریافت و دانلود نمائید. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

مروری بر کتاب 

این کتاب در آغاز مشتمل است بر معرفی نظرات شگفت‌انگیز درباره‌ی اختلالات روانی که از آن جمله است:

تاثیر ماه بر جنون انسان‌ها در صورت نزدیکی بیش‌از حد معمول به زمین، نیز تاثیر شیطان بر جسم و روان. در ادامه‌ی این بخش به رابطه‌ی ایمان با سلامت افراد اشاره شده و عوامل فرهنگی و نژادی موثر بر اختلالات روانی بازگو شده است.

در پایان این بخش مقیاس سنجش DSM-IV-TR تحت عنوان سنجش کلی کارکردها (مقیاس GAF) برای سنجش آسیب‌های روانی، معرفی شده است. در دستور این مقیاس چنین آمده است: “اختلال کارکردی که معلول نارسایی‌ها و محدودیت‌های بدنی و محیطی است نباید به حساب آیند. درجه‌بندی‌های مقیاس، ارزیابی کلی کارکردها در زمان فعلی است (در زمان‌سنجش) و نشان‌دهنده‌ی نیاز یا عدم نیاز فعلی شخص به درمان یا مراقبت است. گفتنی است این مقیاس می‌تواند برای ارزیابی کارکردهای شخص در دوره‌های مختلف زندگی و بر حسب زمان نیز مورد استفاده قرار گیرد: (مثلا بالاترین سطح کارکرد شخص در سال گذشته برای مدت چندماه). بر این اساس ارزیابی کلی کارکردها و بهنجار یا نابهنجار بودن آن‌ها بر حسب نمرات درجه‌بندی شده‌ی مقیاس که از ۱ تا ۱۰۰ مشخص شده است، تعیین می‌گردد”.

در دیگر بخش‌های کتاب، این مطالب فراهم آمده است: دیدگاه‌های نظریه‌پردازان خود یا من، انگیزه‌ها، استرس و تاثیرات بدنی آن، نظام‌های رایج طبقه‌بندی آسیب‌های روانی، اختلالات اضطرابی، اختلالات ساختگی، اختلالات روانی فیزیولوژیایی، اختلالات کنترل تکانه‌ی فراتر از اختلالات شخصیت، یافته‌های تازه درباره‌ی افسردگی یک قطبی، داروهای تازه در درمان افسردگی، همجنس‌گرایی و جامعه، تنباکو و نیکوتین یک اعتیاد نیرومند.

مطالعه بیشتر