دانلود آزمون کولموگروف اسمیرنوف ppt + word

دانلود آزمون کولموگروف اسمیرنوف ppt + word
نوع فایل
word+ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود آزمون کولموگروف اسمیرنوف ppt + word

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل فایل آزمون کولموگروف اسمیرنوف می باشد که با فرمت ppt در ۶ اسلاید بهمراه فایل word در ۵ صفحه قابل ویرایش تهیه و تدوین شده و هم اکنون آماده دانلود می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.

آزمون کولموگروف-اسمیرنوف پیش زمینه تمام آزمون‌ها

ازمون کولمو گروف- اسمیرنوف یکی از مهمترین ازمون‌های آماری در نرم افزار SPSS محسوب می‌شود. در انتخاب یک ازمون باید تصمیم بگیریم که آیا از ازمون‌های پارامتریک استفاده کنیم یا ازمون‌های ناپارامتریک. یکی از اصلی‌ترین ملاک‌ها برای این انتخاب انجام آزمون کولموگروف-اسمیرنوف است.

آزمون کولمو گروف-اسمیرنوف نرمال بودن توزیع داده‌ها را نشان می‌دهد. یعنی اینکه توزیع یک صفت در یک نمونه را (مثلا سن در بین ۱۰۰ نفر نمونه از کشاورزان) با توزیعی که برای جامعه مفروض است (برای مثال سن تمام کشاورزان یک منطقه) مقایسه می‌کند. اگر داده‌ها دارای توزیع نرمال باشند امکان استفاده از ازمون پارمتریک وجود دارد و در غیر این صورت باید از ازمون ناپارمتریک استفاده کنیم.

نکته بسیار مهم:

پس از تحلیل SPSS در برونداد ازمون کولمو گروف– اسمیرنوف اگر ازمون معنی دار بود، یعنی p کوچک تر از ۵ صدم بود، به معنی این است که توزیع داده ها نرمال نیست و باید از ازمون ناپارمتریک استفاده کنیم. بنابراین اگر نتیجه این ازمون معنی دار نباشد امکان استفاده از آزمونهای پارامتریک وجود دارد.

برای استفاده از ازمون کولموگروف-اسمیرنف مانند ازمون من-ویتنی فرمان زیر را اجرا کنید:

Analyze→ Nonparametric Tests →Leagcy Dialogs→۲ Related Samples

در کادر ظاهر شده گزینه Kolmogorov-smirnov را فعال کنید. یکی از مهمترین کاربردهای این ازمون سنجش نرمال بودن داده‌ها است که در فصل گذشته بیان شد. البته کاربردهای دیگری نیز وجود دارد که عبارتند از:

برای مقایسه توزیع مشاهده شده با توزیع نرمال گزینه Normal را فعال کنید.

برای مقایسه توزیع مشاهده شده با توزیع یکنواخت گزینه Uniform را فعال کنید.

برای مقایسه توزیع مشاهده شده با توزیع پواسون گزینه Poisson را فعال کنید.

برای مقایسه توزیع مشاهده شده با توزیع نمائی گزینه Exponential را فعال کنید.

مطالعه بیشتر