دانلود پاورپوینت پی سی آر و روش های آن

دانلود پاورپوینت پی سی آر و روش های آن
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت پی سی آر و روش های آن

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل تحقیق پاورپوینت درس آزمایشگاه ژنتیک مولکولی با عنوان پی سی آر و روش های آن می باشد که در قالب ppt در ۱۳ اسلاید تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

بخشی از متن پاورپوینت پی سی آر و روش های آن:

محتوای اسلاید ۳

واکنش زنجیره‌ای پلیمراز به انگلیسی: polymerase chain reaction )که مخفف آن PCR می‌باشد. واکنش زنجیره‌ای پلیمراز ،PCR تکنیکی در زیست‌شناسی مولکولی است و به منظور تکثیر یک نسخه منفرد یا نسخه‌های کمی از یک قطعه DNA با توالی خاص به تعداد هزار یا میلیون‌ها نسخه به کار می‌رود. این تکنیک ابزاری آسان و ارزان قیمت برای تکثیر یک قطعه خاص از DNA است و برای اهدافی همچون تشخیص و نظارت بر بیماری‌های ژنتیکی، شناسایی مجرمان (در زمینهٔ پزشکی قانونی) و مطالعه عملکرد یک بخش هدف از DNA مورد استفاده قرار می‌گیرد.

محتوای اسلاید ۸

یک واکنش PCR پایه‌ای نیازمند چندین جزء است. این اجزاء شامل موارد زیر است:

– دی ان ای الگو که حاوی ناحیه DNA ی هدف برای تکثیر است.

– تگ پلیمراز که یک DNA پلیمراز مقاوم به حرارت است.

– دو پرایمر DNA که مکمل انتهای ۳’ رشته‌های سنس و آنتی سنس DNA ی الگو هستند (بدون پرایمرها، جایگاه آغاز دورشته‌ای) که DNA پلیمراز بتواند به آن متصل شود شناخته نمی‌شود. پرایمرهای خاصی که مکمل DNA هدف هستند از قبل انتخاب شده و به شکل سفارشی در آزمایشگاه ساخته یا از تأمین کنندگان خریداری می‌شوند.

– دزوکسی نوکلئوتیدهای سه فسفاته یا  dNTPs   بلوک‌های ساختاری هستند که DNA   پلیمراز با استفاده از آن‌ها رشته‌های جدید را می‌سازد.

– یک محلول بافری که محیط شیمیایی مناسبی برای بهبود فعالیت و پایداری DNA پلیمراز فراهم می‌کند.

– کاتیون‌های دوظرفیتی مانند منیزیوم Mg یا منگنزMn؛ کاتیون Mg2+ متداول‌تر است. همچنین کاتیون Mn2+ می‌تواند برای جهش زایی DNA ی حاصل از PCR استفاده شود و غلظت بالای این یون نرخ خطا را در طول سنتز افزایش می‌دهد.

– کاتیون‌های تک ظرفیتی، معمولاً یون‌های پتاسیم

– بافر ۱۰X

مطالعه بیشتر