دانلود جامع ترین پاورپوینت و خلاصه کتاب حقوق بازرگانی ارسلان ثابت سعیدی

دانلود جامع ترین پاورپوینت و خلاصه کتاب حقوق بازرگانی ارسلان ثابت سعیدی
نوع فایل
pdf+ppt
حجم فایل
3mb
نویسنده
6,600 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جامع ترین پاورپوینت و خلاصه کتاب حقوق بازرگانی ارسلان ثابت سعیدی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود جامع ترین فایل پاورپوینت و خلاصه کتاب حقوق بازرگانی ارسلان ثابت سعیدی بهمراه فلش کارت و نکات مهم درس می باشد که با فرمت ppt در ۲۸۴ اسلاید قابل ویرایش و pdf در ۱۵ صفحه تهیه و تدوین گردیده است.در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فهرست جامع ترین پاورپوینت و خلاصه کتاب حقوق بازرگانی ارسلان ثابت سعیدی :

کلیات
باب اول
تاجر و معاملات تجارتی
باب دوم
شرکتهای تجارتی
باب سوم
اسناد تجارتی
باب چهارم
قراردادهای تجارتی
باب پنجم
ورشکستگی

کلیات درس

همان طور که برای دانشجویان دانشکده حقوق به اقتضای رشته تحصیلی و نیازهای حرفه ای آتی آنان باید کتابی تهیه گردد که نه تنها از نظر افقی جامع تمام اصول، ضوابط، تئوریها، سوابق تاریخی، مبانی عرفی و قانونی حقوق تجارت باشد بلکه از نظر عمودی نیز هر مبحث باید به طور عمیق و از جمیع جهات مورد بحث قرار گرفته و نتیجه گیری به عمل آید. مع ذالک برای سایر رشته های مورد نظر باید کتابی تهیه گردد که ضمن اینکه جامع حداکثر اطلاعات لازم ـ از نظر افقی ـ باشد حتی الامکان در آن از مباحث طولانی و جلدهای حقوقی پرهیز گردد. به عبارت دیگر برای این گروهها باید بیشتر به ارائه حداکثر مقررات قانونی ـ از نظر کمی ـ با حداقل تحلیل و تجزیه، در حدود تفهیم مقررات مزبور، تهیه گردد و مطالعه جنبه عمیق این رشته از حقوق به حقوق دانان حرفه ای واگذار گردد.

فصل اول ـ تعریف حقوق

حقوق دارای معانی مختلفی به شرح زیر است:

حقوق جمع حق است و حق عبارت است از امتیازی که در جامعه بر حسب قانون، قرارداد یا عرف و عادت برای شخص به وجود می آید و دیگران موظف به احترام آن هستند.

معنی حقوق

معنی دیگر حقوق عبارت است

از علم شناخت قوانین. قوانینی که به وسیله قانونگذار وضع می گردد، برای همه مردم، به سادگی قابل فهم و درک نیست. قوانین بعضاً نسخ می گردند و قوانین دیگری جانشین آنها می گردد. بعضی از قوانین با بعضی دیگر در تضاد هستند. بعضی از قوانین مجمل، مبهم، ناقص و نامفهوم هستند به نحوی که برای شناخت درست و اجرای صحیح آنه مستلزم شناخت و تحصیل دانش مربوط به حقوق هستیم.

مطالعه بیشتر