دانلود جزوه کلام اسلامی رشته الهیات

دانلود جزوه کلام اسلامی رشته الهیات
نوع فایل
pdf
حجم فایل
4mb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه کلام اسلامی رشته الهیات

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین جزوه آشنایی با کلام اسلامی رشته الهیات گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی مقطع کارشناسی با فرمت pdf در ۴۶ صفحه بصورت تایپ شده می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.

جزوه کلام اسلامی رشته الهیات

کلام اسلامی، از علوم اسلامی است که درباره عقاید اسلامی بحث و از آنها دفاع می‌کند. کلام برای اثبات مسائل خود و قانع‌کردن مخاطب، از روش‌های مختلف منطقی همچون قیاس و تمثیل و جدل استفاده می‌کند. مسائل علم کلام منحصر در اصول دین یا اصول عقاید نیست، بلکه متکلم وظیفه دارد هرگونه اشکالی را که درباره مجموعه تعالیم و احکام دینی مطرح می‌شود، پاسخ دهد.

درباره تاریخ پیدایش این علم گفته شده است بحث‌های کلامی از همان آغاز اسلام مطرح و نخستین مسئله آن، جبر و اختیار بوده است. بحث درباره صفات خداوند مخصوصا توحید و عدل الهی، مسئله حُسن و قُبح افعال، قضا و قَدَر، بحث نبوت، معاد، تکلیف و معجزه از مباحث مهم در علم کلام‌اند. اختلاف بر سر مباحث کلامی باعث پیدایش فرقه‌های کلامی بسیاری در اسلام شده است. مهم‌ترین فرقه‌هایی که برای شیعه ذکر شده، امامیه، زیدیه، اسماعیلیه، غالیان و کیسانیه هستند و فرقه‌های کلامی اهل سنت را خوارج، مُرجئه، معتزله، اهل حدیث، اشاعره، ماتُریدیه و وهابیت برشمرده‌اند.

شما می توانید با کلیک بروی دکمه افزودن به سبد خرید سفارش خود را ثبت و بعد از آن فایل را دریافت نمایید

شما می توانید این مجموعه را به روش های زیر دریافت نمایید.

۱- دریافت از طریق ایمیل

۲- دریافت از طریق دانلود

شما می توانید سفارش فایل را به روشهای زیر پرداخت نمایید.

۱- واریز به حساب یا کارت به کارت

۲- پرداخت آنلاین

مطالعه بیشتر