دانلود فایل پرخاشگری در نوجوانان و راه های درمان آن با فرمت ppt

دانلود فایل پرخاشگری در نوجوانان و راه های درمان آن با فرمت ppt
نوع فایل
ppt
حجم فایل
2mb
نویسنده
دسته بندی
6,600 تومان

توضیحات فایل:

دانلود فایل پرخاشگری در نوجوانان و راه های درمان آن با فرمت ppt

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل باکیفیت ترین و جامع ترین پاورپوینت پرخاشگری در نوجوانان و راه های درمان آن با فرمت ppt در ۲۰ اسلاید قابل ویرایش می باشد.در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فهرست دانلود فایل پرخاشگری در نوجوانان و راه های درمان آن

تعریف پرخاشگری

تفاوت خشم با پرخاشگری

ملاک های تشخیص پرخاشگری

تفاوت های جنسیتی و پرخاشگری

خانواده و پرخاشگری

انواع و اَشکال پرخاشگری

فیزیولوژی و پرخاشگری

نوروشیمی و پرخاشگری

علل خشونت و پرخاشگری

درمان پرخاشگر ی با رویکرد های مختلف

منابع

جهت آشنایی شما عزیزان با محتوای پاورپوینت ،متن چند تا اسلاید را قرار می دهیم .

محتوای اسلاید ۳

تعریف پرخاشگری

پرخاشگری در لغت نامه فارسی به معنای ستیزه جویی آمده است ،اما در بین روانشناسان یک توافق کلی درباره ی تعریف این لغت وجود ندارد.موضوع اصلی این است که آیا باید پرخاشگری را بر اساس پیامد های قابل دیدن آن بیان کرد یا بر اساس مقاصد شخصی که آن را نشان میدهد. بطور مثال، اتکینسون معتقد است که پرخاشگری رفتاری است که قصد آن صدمه زدن جسمی (زدن، لگد زدن، گاز گرفتن) و زبانی (فریاد زدن و رنجاندن)به فرد دیگر و نابودی دارایی او است. نقطه قوت این تعریف عینی بودن آن است که به رفتار قابل مشاهده اطلاق میشود اما نقطه ضعف آن، این است که شامل بسیاری از رفتار ها است که ممکن است بطور معمول پرخاشگری تلقی نشوند.

باندورا نیز پرخاشگر ی را رفتاری میدانست که از نظر اجتماعی مخرب و صدمه زننده است. بهترین و جامع ترین تعریف در این حیطه، تعریف براون است که بیان میکند: هر عمل و رفتاری که بطور مستقیم در جهت هدفی و به منظور آزار و اذیت رساندن به دیگران که مایل نیستند مورد آزار و اذیت قرار بگیرند اعمال شود، پرخاشگری نامیده میشود.

محتوای اسلاید ۲۰

منابع

کتاب علمی و دانشگاهی کودک پرخاشگر من( علل پرخاشگری کودکان و نوجوانان ، علایم ، الگوها و درمان) . نوشته زینب محمدزاده و  فرشید  بی باک

کتاب ارزیابی و شناخت رفتاردرمانی نوجوانان. نوشته دکتر محمد خدایاری فرد و یاسمین عابدینی

مقالات مرتبط با پرخاشگری و راه درمان آن

مقاله درمان شناختی رفتاری خشم

مطالعه بیشتر