دانلود جزوه نموداری حقوق جزای عمومی ۱

دانلود جزوه نموداری حقوق جزای عمومی ۱
نوع فایل
pdf
حجم فایل
2mb
نویسنده
دسته بندی
6,600 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه نموداری حقوق جزای عمومی ۱

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود جزوه نموداری درس حقوق جزای عمومی ۱ با فرمت pdf در ۷۰ صفحه ویرایش جدید می باشد. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

 بخشی از متن جزوه :

تقسیمات و شعبات حقوق جزا

قواعد و مقررات حقوق کیفری دو دسته اند. پاره ای از قواعد و مقررات جنبه داخلی و ملی دارند و برخی دیگر جنبه بین المللی و فراملی پیدا می کنند.

حقوق جزا در تقسیم بندی اولیه

o حقوق جزای داخلی و ملی

o حقوق جزای فراملی و بین المللی

تعریف حقوق جزا عمومی

در یک تعریف کلی حقوق جزای عمومی به تفسیر و بررسی مجموعه قوانین ٬مقررات و قواعدی اطلاق می گردد که نظم عمومی را تامین می کند.

رشته های حقوق جزای داخلی عبارتند از :

*حقوق کیفری رشته ای از حقوق عمومی داخلی است و به تنظیم روابط فرد با دولت می پردازد و تقسیماتش به شرح زیر است:

تقسیمات و شعبات حقوق جزای داخلی

حقوق جزای عمومی ماهوی

حقوق کیفری عمومی به مطالعه قواعد کلی و مشترک جرایم و مجازات ها می پردازد.به طور کلی شروط تحقق بزه وعناصر جرم عنصرقانونی ، مادی و روانی در ابواب حقوق کیفری عمومی مطالعه می شود.

حقوق جزای اختصاصی ماهوی

حقوق کیفری اختصاصی به مطالعه و چگونگی اصول کلی حقوق کیفری نسبت به هر یک از جرایم خاصی که در نصوص مختلف قانون آمده است می پردازد.

آیین دادرسی کیفری شکلی

ماده ۱ ق.آ.د.ک مصوب ۱۹۳۱ مقرر می دارد :آیین دادرسی کیفری مجموعه مقررات و قواعدی است که برای کشف جرم ٬تعقیب متهم ٬تحقیقات مقدماتی ٬میانجیگری ٬صلح میان طرفین ٬نحوه رسیدگی ٬صدور رای ٬ طرق اعتراض به آراء ٬ تعیین وظایف و اختیارات مقامات قضائی و ضابطان دادگستری و رعایت حقوق متهم ٬بزه دیده و جامعه وضع می شود.

مطالعه بیشتر