دانلود جزوه و اسلایدهای درس تربیت بدنی عمومی ۱ و ۲

دانلود جزوه و اسلایدهای درس تربیت بدنی عمومی ۱ و ۲
نوع فایل
pdf+word+ppt
حجم فایل
24mb
نویسنده
8,500 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه و اسلایدهای درس تربیت بدنی عمومی ۱ و ۲

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل با کیفیت ترین و جامع ترین جزوه و اسلایدهای درس تربیت بدنی عمومی ۱ و ۲ ویرایش سال ۹۹ با فرمت pdf ،ppt و word می باشد. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

بخشی از متن:

آناتومی چیست؟

مطالعه سیستماتیک ساختار سیستم های بدن

انواع سیستم های بدن:

تنفسی، عصبی، گردش خون، گوارش، عضلانی و اسکلتی.

دستگاه گردش خون: شامل قلب، شریان، ورید، لنف و مویرگ است که وظیفه انتقال مواد و خارج سازی سموم و دی اکسید کربن از یاخته را به عهده دارد.

دستگاه تنفسی: شامل: حفره بینی، حلق و حنجره، نای و سیستم نایژه است. که با همکاری با سیستم گردش خون وطیفه اکسیژن رسانی و پالایش هوا در بدن را بر عهده دارد. اگر تعداد تنفس در حالت عادی بالاتر از ۲۴ بار در دقیقه باشد، نشانه تنگی نفس است.

دستگاه عضلانی: شامل ماهیچه های اسکلتی، صاف و قلب است. عضلات اسکلتی وظیفه جنبش و نگهداری وضعیت بدن را برعهده دارند. بدن ۶۳۹ عضله دارد که از طریق انقباض عضلانی حرکت بدن را منجر می شود.

دستگاه عصبی: وظیفه تحریکات را بر عهده دارد. شامل دو بخش عصب مرکزی (مغز و نخاع) و عصب محیطی است. اعصاب محیطی بصورت ارادی فعالیت دارند.

دستگاه گوارش: وظیفه هضم، جذب و دفع را بر عهده دارد. از جنس عضلات صاف است و شامل دهان، مری، معده، روده و غدد ضمیمه است. انقباضات آن موجب هضم و هدایت غذا می شود که مواد باقی مانده از طریق روده بزرگ دفع می شوند. به دلیل اتصال مری و نای در قسمت حلق، تنفس با دهان موجب ورود هوا به معده و ایجاد حالت تهوع می گردد. همچنین، نباید بلافاصله بعد از غذا ورزش کرد، زیرا فشار زیادی به معده وارد خواهد کرد.

دستگاه اسکلتی: بدن مهره داران از استخوان تشکیل شده است که به عنوان نگهدارنده ساختمان بدن و ایستایی آن در برابر نیروی گرانش و نیز سرعت بخشیدن به حرکت بدن عمل می کند. ۲۰۶ قطعه استخوان در بدن انسان بالغ وجود دارد.

مطالعه بیشتر