دانلود جامع ترین فایل pdf مسائل نوجوانان و جوانان دکتر محمد خدایاری فرد

دانلود جامع ترین فایل pdf مسائل نوجوانان و جوانان دکتر محمد خدایاری فرد
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
7,700 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جامع ترین فایل pdf مسائل نوجوانان و جوانان دکتر محمد خدایاری فرد

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین فایل pdf مسائل نوجوانان و جوانان (با تجدیدنظر و ویرایش جدید) دکتر محمد خدایاری فرد در ۱۴۰ صفحه آماده دانلود گردیده است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فهرست مطالب:

فصل اول:

بلوغ

فصل دوم:

مسائل و مشکلات دوره نوجوانی و جوانی

فصل سوم:

اختلالات روحی و روانی

فصل چهارم:

مذهب و جوانان و نوجوانان

فصل پنجم:

مشکلات تحصیلی

فصل ششم:

گذراندن اوقات فراغت در نوجوانان و جوانان

فصل هفتم:

مشکلات شغلی

فصل اول: بلوغ

مشتق شده که به معنای “رسیدن به بزرگسالی ” adolescere اصطلاح نوجوانی ۱ از کلمه لاتین است. شروع آن با بلوغ است و با عهد هدار شدن مسئولی تهای بزرگسالی پایان م ی یابد؛ فیلسوفی می گوید نوجوانی با زیس تشناسی آغاز می شود و با فرهنگ خاتمه م ییابد. از این رو دوره نوجوانی ممکن است در بعضی جوامع ابتدای یتر کوتاه باشد و در بعضی جوامع پیشرفته طولانی تر. شروع آن با تغییرات سریع در انتظارات و توقعات جامعه از نوجوانان یا انتقال تدریجی از نقش های قبلی به نقش های تازه همراه است. علی رغم چنین تنوعاتی، یکی از جنب ههای نوجوانی همگانی است و آن را از سایر مراحل قبلی رشد جدا می کند و آن تغییرات جسمانی و فیزیولوژیکی بلوغ است که شروع آن
را مشخص می کند.
واژه بلوغ به اولین مرحله نوجوانی اطلاق م یشود، یعنی آن زمان که بلوغ جنسی بارز م ی شود . واضح تر بگوئیم، بلوغ با ازدیاد هورمون ها و تظاهرات آن آغاز می شود، مانند بزرگ شدن تدریجی تخمدان ها در زن و بیضه ها در مرد. بلوغ جنسی غالباً با رشد سریع قد و وزن همراه است که معمولاً چهار سال ادامه دارد.

مطالعه بیشتر