دانلود فایل روش تنظیم برنامه های درسی ترمی و روزانه ppt

دانلود فایل روش تنظیم برنامه های درسی ترمی و روزانه ppt
نوع فایل
ppt
حجم فایل
2mb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود فایل روش تنظیم برنامه های درسی ترمی و روزانه ppt

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین پاورپوینت درس روش ها و فنون تدریس با عنوان روش تنظیم برنامه های درسی ترمی و روزانه می باشد که با فرمت ppt در ۲۵ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

بخشی از متن پاورپوینت روش تنظیم برنامه های درسی ترمی و روزانه:

مقدمه

برای موفق شدن در هر کاری باید ابتدا برنامه ریزی کرد سپس انرا به اجرا درآورد.تدریس نیز اگر بدون برنامه های از قبل طراحی شده باشد کاری کورکورانه و طراحی بدون اجرا فعالیت بی‌ثمر است که تنها زینت بخش صفحات کاغذی کتاب خواهد بود.

معلم متخصص و با تجربه قبل از آموزش در زمینه فعالیت‌های آموزش کلاسی خود می‌اندیشند و عناصر دخیل و تاثیرگذار بر آن را بررسی و سعی می‌کند که از مجموعه امکانات موجود در فرایند یاددهی- یادگیری بهره گیرد.

اما معلم غیرمتخصص و بی تجربه بدون اندیشیدن به نتایج فرآیند فعالیت‌های آموزشی و بهره‌گیری از امکانات شروع به تدریس می‌کند و تفاوت این دو در همین نکته نهفته است.

طرح درس چیست؟

طرح درس یک برنامه یا یک چهارچوب منظم و سازماندهی شده است که معلم آن را طرح ریزی می کند. تا :

  • فرایند تدریس و آموزش را هدفمندانه شروع کند،
  • درس را با نظم پیش ببرد و به موقع، به پایان برساند.
  • همچنین طرح درس همانند یک نقشه راه می ماند که مسیر تدریس را مشخص می کند.

مراحل تنظیم طرح درس ترمی

گام اول :

محاسبه و تنظیم تعداد روزها و ساعتهایی که برای آموزش درس موردنظر پیش بینی شده است.

مثلا برای درس زبان انگلیسی اگرهفته ای سه ساعت درنظر گرفته  شود تعداد جلسات در طول ترم حداقل ۴۸ ساعت یا جلسه بدون احتساب تعطیلات رسمی و ارزشیابی های مختلف میباشد.

مطالعه بیشتر