دانلود پاورپوینت ارائه درس جرم شناسی

دانلود پاورپوینت ارائه درس جرم شناسی
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
6,500 تومان٪92 تخفیف

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت ارائه درس جرم شناسی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین پاورپوینت ارائه درس جرم شناسی ویرایش سال ۱۴۰۰ با موضوع تحلیل بزه دیده شناختی جرایم یقه سفیدها می باشد که با فرمت ppt در ۱۲ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

بخشی از متن پاورپوینت ارائه درس جرم شناسی:

محتوای اسلاید ۲

چکیده

غالب مطالعات بزه دیده شناختی در سالهای اخیر بر مطالعه جرایم خشن متمرکز بوده اند علی رغم فراوانی بزه دیدگی جرایم یقه سفید ها ، در این زمینه اطلاعات اندکی وجود دارد و تحقیقات کمی در این حوزه صورت گرفته است. جرم شناسان انتقادی به موضوع یزه دیه شناسی جرایم یقه سفید ها علاقه مند بوده و از این یزه دیدگان با عنوان بزه دیدگان نامرئی یاد می کنند هرچند ماهیت بزه دیدگی جرایم یقه سفید ها اغلب مالی است اما این جرایم می تواند صدمات جسمانی گسترده ای نیز در پی داشته باشد.

از طرف دیگر علاوه بر تفاوت الگویی بزه دیدگی جرایم سنتی در مقایسه با جرایم یقه سفید ها این الگوی مشابهت های زیادی دارد همچنین الگو و نوع بزه دیدگی در جرایم یقه سفید ها فراتر از هزینه های اولیه و مستقیم ، هزینه های ثانویه دیگری نیز به همراه دارد که به همان اندازه زیان بار است. تضعیف اعتماد در نظام اقتصادی و در میان رهبران تجاری، از دست رفتن اعتماد و اطمینان در نهادها ، فرایدند ها و رهبران سیاسی و فرسایش اخلاق عمومی، سه حوزه مهم پیامد ثانوی جرایم یقه سفید ها محسوب می شوند.

محتوای اسلاید ۱۱

نتیجه گیری

با این وجود در صورت بروز صدمات و زیانهای شدید، بزه دیدگان میتوانند واکنش نشان داده و حتی فرایندهای حقوقی را به چالش بکشند و خواستار اجرای عدالت و شناسایی مسئولان حادثه باشند. بزه دیدگان میتوانند با تشکیل گروههای سازمان یافته از بزه دیدگان ، در برابر این بزهدیدگی واکنش نشان دهند. این گروه ها کارکردهای عاطفی و ابزاری دارند.

مطالعه بیشتر