جزوه جرم شناسی با قابلیت سرچ و جستجو

جزوه جرم شناسی با قابلیت سرچ و جستجو
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
6,600 تومان

توضیحات فایل:

جزوه جرم شناسی با قابلیت سرچ و جستجو

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین جزوه سلسله مباحثی در باب جرم شناسی استاد دکتر بهیار مقیمی در قالب pdf و در ۴۲ صفحه با قابلیت سرچ و جستجو در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است که می توانید پس از پرداخت هزینه به صورت آنلاین، این محصول را دریافت کنید. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

بخشی از متن جزوه جرم شناسی :

مقدمه: (جایگاه جرم شناسی ) در علم حقوق

خداوند عزوجل موجودی را به نام انسان خلق کرد،اولین انسان را حضرت آدم (ع) نام نهاد. اولین اصلی که خداوند به آدم هدیه کرد (اصل آزادی بود) یعنی به حضرت آدم (ع) فرمود: در بهشت آزاد باش و از نعمات بهشت استفاده کن مگر آنچه که ممنوع کردهام. تا اینکه خداوند حضرت حوا را آفرید. و با آفرینش حضرت حوا دومین اصل را به انسان هدیه نمود که (اصل مدنی الطبع) بود.

دانلود جزوه جرم شناسی با قابلیت سرچ و جستجو

نکته:

با آفرینش حضرت آدم و حوا اولین کانون جامعه یعنی خانواده به وجود آمد. جامعه سرآغازی برای اعمال آزادی انسان و در نتیجه تعارضات و اختلافات میان آزادی انسانها در جامعه شکل گرفت ،برای جلوگیری از این موضوع علمای جامعه اصول و قواعد و مقرراتی را وضع کردند، که در صورت بروز اختلافات میان انسانها بر مبنای آنها اختلافات و تعارضات را حل نمایند.
با گذشت زمان گسترش جامعه بشری و تشکیل حاکمیت ها، اصول و قواعد بیشتری برای حل اختلافات وضع گردید و موجب شد حاکمیت ها قواعد و مقررات را به دو بخش تقسیم نمایند.

۱- اصل بر آزادی رفتار انسان مگر آنچه که به موجب قانون ممنوع شده است.
۲- اصل بر مدنی الطبع بودن انسان است، یعنی اجتماعی زندگی کردن است.

حقوق به معنای علم و دانش شناخت اصول و قواعد و مقررات دارای ضمانت اجرا است،که برای حل تعارضات و اختلافات در جامعه وضع شده است.

(علم شناخت قوانین (حقوق) ):با گذشت زمان و افزایش روابط اجتماعی و بوجود آمدن صنعت و تکنولوژی موجب وضع قوانین تخصصی در حوزه های مختلف اجتماعی گردید و این امر سبب ایجاد رشته های حقوق شد.

مطالعه بیشتر