دانلود فایل کارگاه گزارش نویسی پرستاری ppt

دانلود فایل کارگاه گزارش نویسی پرستاری ppt
نوع فایل
ppt
حجم فایل
32mb
نویسنده
دسته بندی
9,500 تومان

توضیحات فایل:

دانلود فایل کارگاه گزارش نویسی پرستاری ppt

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود فایل کارگاه گزارش نویسی پرستاری ppt در ۶۸ اسلاید قابل ویرایش در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده مینمایید. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

بخشی از متن پاورپوینت کارگاه گزارش نویسی پرستاری:

تعریف گزارش نویسی

گزارش در لغت به معنی انتقال اطلاعات از فردی که آن را میداند یا به دست آورده، به فردی که نمیداند و نیازمند اطلاعات مزبور میباشد. ارتباطی است نوشتاری و دائمی که اطلاعاتی را در رابطه با وضعیت مراقبت و سلامتی بیمار به شکل سند به ما منتقل میکند.

ارزش گزارش پرستاری

پزشکان

۲-سند با ارزش برای مراقبت مداوم از بیمار، زیرا مراقبت پرستاری اصولی و موثر از بیماران نیازمند به کسب اطلاعات کامل و پویا از وضعیت سلامتی، اقدامات تشخیصی، درمانی ،مراقبتی و آموزشی می باشد

۳-سند بسیار مهم در دفاع از پرستار در مقابل ادعای سایر همکاران

خصوصیات یک گزارش علمی و صحیح

۱-حقیقت در گزارش نویسی:

اطلاعات عینی و توصیفی

از کاربرد کلماتی که ایجاد شک و تردید و یا ابهام در فرد خواننده می‌شود جداً خودداری کرده و از کلماتی چون به نظر می رسد و ممکن است استفاده نشود. بیمار اظهار میدارد دچار اختلال در خواب است، قادر به انجام کارهای خود نیست، حوصله صحبت با دیگران را ندارد اشتهای خوبی به غذا ندارد.

بیمار افسرده به نظر می رسد.

۲-دقت در گزارش نویسی:

دقیق باشد

بایستی مشخص گردد چه کاری ، توسط چه کسی و چه زمانی انجام شده است.

در آخر گزارشات نیز باید امضا داشته باشد.

از کاربرد علائم اختصاری غیر استاندارد جدا خودداری شود.

بیمار ۴۰۰ سی سی مایعات (آب) مصرف نمود.

بیمار به میزان کافی مایعات دریافت کرده است.

زخم ایجاد شده در ربع تحتانی سمت راست شکم ۵cm طول دارد.

۳-کامل و مختصر بودن گزارش:

بایستی در عین کامل بودن مختصر نیز باشند از کاربرد کلمات غیر ضروری اجتناب شود.

انگشتان پای چپ مددجو گرم و صورتی رنگ است، التهاب وجود ندارد، بازگشت و پرشدگی مویرگی خوب است، نبض روی پایی در پای چپ قوی است. نبض روی پا در هر دو پا احساس می شود. انگشت پای چپ گرم و صورتی رنگ بوده و بستر ناخن ها نشان می دهد که بازگشت خون طی دو ثانیه انجام گردید.

مطالعه بیشتر