دانلود جزوه بانکداری داخلی دکتر قاجار دانشکده اقتصاد و حسابداری تهران

دانلود جزوه بانکداری داخلی دکتر قاجار دانشکده اقتصاد و حسابداری تهران
نوع فایل
pdf
حجم فایل
3mb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه بانکداری داخلی دکتر قاجار دانشکده اقتصاد و حسابداری تهران

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود جزوه بانکداری داخلی دکتر قاجار دانشکده اقتصاد و حسابداری تهران با فرمت pdf در ۸۲ صفحه در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است .امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

جزوه بانکداری داخلی دکتر قاجار دانشکده اقتصاد و حسابداری تهران

تعریف پول :

پول واحد قانونی و رسمی کشور است که وسیله مبادله و مورد پذیرش عامه مردم بوده و قدرت ابراء نامحدود باشد.

قدرت ابراء نامحدود: قبول پول قانونی از طرف طلبکار تا هر میزانی که طلب داشته باشد اجباری است و بدهکار می تواند دین خود را بدون هیچ گونه محدودیتی تا هر مبلغی که باشد با پول قانونی (رسمی ) بپردازد.

پول رسمی (قانونی ) :

در سال ۱۹۲۱ در کنفرانس مالی بین المللی بروکسل که با هدف برقراری ثبات  پولی در کشورها و استقرار مجدد نظم مالی و پولی و همکاری های  بین المللی در این زمینه بود ، تشکیل بانک مرکزی ( ناشر اسکناس ) مطرح و مورد قبول بیشتر کشورهای اروپایی قرار گرفت که فعالیت بانک های تجاری با نظارت بانک مرکزی آغاز گردید و بانک مرکزی حق انتشار انحصاری اسکناس را براساس ضوابط قانونی هر کشوری عهده گرفت.

وظایف پول:

۱- وسیله مبادله است.

۲- وسیله سنجش ارزش است.

۳- پول ذخیره ارزش است.

۴- پول وسیله پرداخت های آتی است.

۵- پول واحد ثبت معاملات بازرگانی در دفاتر حسابداری است.

مطالعه بیشتر