دانلود پاورپوینت و جزوه جامع و کامل بیوشیمی پروتیٔین در ۸۰ اسلاید

دانلود پاورپوینت و جزوه جامع و کامل بیوشیمی پروتیٔین در ۸۰ اسلاید
نوع فایل
ppt
حجم فایل
6mb
نویسنده
دسته بندی
7,700 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت و جزوه جامع و کامل بیوشیمی پروتیٔین در ۸۰ اسلاید

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود پاورپوینت و جزوه جامع و کامل بیوشیمی پروتیٔین در ۸۰ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است.امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

بخشی از متن پاورپوینت و جزوه جامع و کامل بیوشیمی پروتیٔین:

ساختمان اسیدهای آمینه و پروتئین ها

حدود ۳۰۰ نوع اسید آمینه در طبیعت یافت می شود که بیش از ۲۰ نوع آن بصورت منومرهایی با نسبتهای مختلف در ساختمان زنجیره های پلی پپتیدی پروتئین ها شرکت می کنند که با یک کد ژنتیک سه حرفی سنتز آنها صورت می گیرد. این ۲۰ نوع اسید آمینه از نوع (L- α) آمینو اسید بوده و دارای مشتقاتی نیز می باشند که علاوه بر نقش ساختمانی باعث تنوع فعالیتهای زیستی پروتئین ها نیز می شوند.

اهمیت زیستی اسیدهای آمینه:

اسیدهای آمینه دارای نقش ساختمانی، هورمونی و کاتالیزری هستند و اسیدهای آمینه ای که انسان و پستانداران قادر به سنتز آنها نیستند بعنوان اسیدهای آمینه ضروری بایستی در جیره غذایی گنجانده شوند. بیماریهای ژنتیکی حاصل از بروز اختلال در متابولیسم اسیدهای آمینه مثل فنیل کتونوری و بیماری ادار شربت افرا Maple Syrup Urine)) که باعث عقب افتادگی ذهنی و مرگ می شوند.

پاورپوینت و جزوه جامع و کامل بیوشیمی پروتیٔین

ناهنجاری ژنتیک بنام Aminoaciduria که موجب بروز اختلالاتی در انتقال فعال برخی اسیدهای آمینه خاص به داخل سلول گردیده و نهایتا این گونه آمینو اسیدها از طریق ادارا دفع می شوند.

اسیدهای آمینه در فعالیتهای زیستی داخل سلولی مانند هدایت تحریکات عصبی، تنظیم رشد سلولی، بیوسنتز پورفیرین ها، بازهای پورین و پیریمیدین و اوره شرکت می نمایند.

اسیدهای آمینه سرین، تره اونین و تیروزین با شرکت در واکنشهای فسفریله شدن و از دست دادن فسفر نقش اساسی در راههای انتقال پیام و ارتباط سلول با محیط زیست دارند.

L-D آمینو اسیدها به صورت پپتیدهایی با وزن ملکولی کم نقش هورمونی بعهده دارند.

۲۰ نوع اسید آمینه اصلی تشکیل دهنده ساختمان پروتئین ها بر مبنای خصوصیات ساختمانی و عوامل شیمیایی به ۷ گروه تقسیم می شوند:

شما می توانید با کلیک بروی دکمه افزودن به سبد خرید سفارش خود را ثبت و بعد از آن فایل را دریافت نمایید

شما می توانید این مجموعه را به روش های زیر دریافت نمایید.

۱- دریافت از طریق ایمیل

۲- دریافت از طریق دانلود

شما می توانید سفارش فایل را به روشهای زیر پرداخت نمایید.

۱- واریز به حساب یا کارت به کارت

۲- پرداخت آنلاین

مطالعه بیشتر